Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Children of Morta – darmowa aktualizacja z nową grywalną postacią

W kolejnej darmowej aktualizacji Children of Morta do rodziny dołącza nowa towarzyszka broni – Apan, uzdrowicielka i obrończyni.


Children of Morta – action-RPG studia Dead Mage – skupia się na rodzinnych więziach, ale to nie oznacza, że dom Bergsonów to miejsce, w którym inni poszukiwacze przygód nie są mile widziani. Wydawca gry 11 bit studios wraz z deweloperem prezentują kolejną darmową aktualizację niezależnego hitu, która wprowadza Apan – siódmą grywalną postać.

Apan – w swoich stronach znana jako Matka Klanu – przybywa z krainy leżącej na północ od góry Morta. Jest tak samo biegła w zapewnianiu wsparcia dla kompanów na poliu bitwy, jak i we władaniu swoją wytrzymałą laską. Zasięg broni czyni z Apan postać idealną do zadawania śmiertelnych ciosów na średnim dystansie. Jej specjalny unik spowalnia przeciwników, wystawiając ich na serie kolejnych ataków, a jej arenał dopełniają działające na znaczącym obszarze zaklęcia. Wszyscy Bergsonowie skorzystają też na medycznej wiedzy Apan – obecność uzdrowicielki poprawia efekty działania leczniczych eliksirów, a zupełnie nowa mechanika zapewnia rodzinie efekt ochronnej tarczy.

Nowa postać została stworzona przez graczy wspierających kampanię crowdfundingową Children of Morta na platformie Kickstarter. Duet – znany jako AgaRar i GlueBubble – wierzył w projekt studia Dead Mage od samego początku. “Pomysł na Apan to wyniki wspólnych przemyśleń. Na początku postać była sierotą, ale potem uczyniliśmy z niej matkę, by lepiej pasowała do rodzinnej tematyki gry. Apan to silna przywódczyni koczowniczego ludu uzdrowicieli, która sprzymierza się z Bergsonami by wesprzeć ich w walce z korupcją. Mamy nadzieję, że nasze inspiracje, wsparte ciężką pracą studia Dead Mage, sprawią, iż gracze z przyjemnością wcielą się w Apan” – mówią o genezie powstania nowej postaci jej twórcy.

Darmowa aktualizacja Bergsons’ House już dostępna jest na wszystkich platformach: Xbox One, PC (Steam, GOG.com, Humble Store), PS4 i Nintendo Switch.

Aktualizacja zawiera:

  • nową postać z unikalnym zestawem umiejętności zaprojektowaną tak, by wyróżniać się szczególnie w rozgrywce kooperacyjnej
  • umiejętność tarczy dla wszystkich postaci oraz pasywne mechaniki leczenia
  • 32 powiązane z Apan Runy
  • 9 nowych scenek fabularnych
  • drobne poprawki HUD-a i UI
  • poprawki bugów

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się