Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Chernobylite – pierwszy gameplay teaser polskiego survival horroru

Swobodna eksploracja czarnobylskiej Strefy Wykluczenia, nieliniowe prowadzenie opowiadanej historii połączone z emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, oraz unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów, to mieszanka jedyna w swoim rodzaju.

Właściwe rozłożenie akcentów w takim połączeniu jest kluczowe dla stworzenia opowieści, która zapadnie graczom w pamięć na długie lata. Dlatego właśnie twórcy Chernobylite wkrótce rozpoczną kampanię na Kickstarterze. Tym samym gracze otrzymają szansę na wspieranie tytułu w trakcie jego tworzenia oraz będą mieli realny wpływ na finalny kształt rozgrywki.

Od momentu ogłoszenia prac nad grą, otrzymujemy od społeczności niezliczoną liczbą próśb, pytań i komentarzy, z których wyłania się jeden obraz. Gracze liczą na to, że Chernobylite pozwoli im na dogłębną eksplorację zniszczonego czarnobylskiego reaktora jądrowego oraz widmowego miasta Prypeci. A nam zależy, żeby dać im taką możliwość. To jednak oznacza konieczność przebudowania niektórych elementów projektu. Od powiększenia dostępnego w grze obszaru, który będziemy mogli przeszukiwać, po dodatkowe rozwiązania gameplay’owe. Czeka nas więc niełatwe zadanie, a do tego obciążone pewnym ryzykiem, biorąc po uwagę, że spełnienie oczekiwań graczy, wymaga od nas kolejnych podróży do Strefy Wykluczenia, skanowania kolejnych budynków i obiektów – zaznacza Wojciech Pazdur, założyciel The Farm 51.

Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się poprosić społeczność graczy o pomoc. W ciągu najbliższych tygodni wystartujemy z kampanią Chernobylite na Kickstarterze. W trakcie jej trwania gracze nie tylko dostaną szansę na złożenie przedpremierowego zamówienia na nasz tytuł, ale także otrzymania fantastycznych gadżetów, w ramach wpłacanych składek. W tym cieszącej się ogromnym zainteresowaniem maski Czarnego Stalkera. Zbiórka pozwoli nam również pozyskać dodatkowe fundusze na stworzenie projektu o znacznie większym rozmachu oraz dodanie kolejnych elementów rozgrywki, o których marzyliśmy od początku. Prosimy więc o zapisywanie się do naszego newslettera, za pomocą którego wkrótce będziemy informować o rozpoczęciu kampanii! – dodaje Wojciech Pazdur.

O GRZE

Chernobylite to najnowsza produkcja z gatunku survival horror od twórców uznanej na całym świecie gry Get Even.

To tytuł, który łączy swobodną eksplorację świata z nieliniowym opowiadaniem historii, emocjonującą, pełną wyzwań i potyczek rozgrywką, a także unikalnym systemem wytwarzania przedmiotów. I nieustannie będzie stawiał przed graczem szereg wyzwań:

ZRÓB WSZYSTKO, ŻEBY PRZETRWAĆ

Rywalizuj lub zawiązuj sojusze z innymi stalkerami Czarnobylskiej Strefy. Pamiętaj, że życie jest kruche i to Twoje decyzje mają wpływ na los Twoich towarzyszy. A czas zdecydowanie nie jest tu sprzymierzeńcem. Z każdą chwilą Twoje szanse na sukces maleją, kompani umierają, zapasy się wyczerpują, a niespodziewany wojskowy patrol może odkryć Twoją kryjówkę. Zagrożenia nadnaturalnego pochodzenia igrają z Twoją świadomością, przyjmując różne formy i sprawiając, że jest Ci coraz trudniej odróżnić prawdę od ułudy. Każdy nowy dzień, to nowe wyzwanie stojące na przeszkodzie do odkrycia prawdy. Nie spiesz się jednak i ostrożnie planuj swój każdy następny krok. Bo tylko tak będziesz w stanie przeżyć.

DZIAŁAJ WEDŁUG WŁASNYCH ZASAD

Twórz broń i ulepszaj elementy swojego wyposażenia, aby skutecznie stawić czoła oddziałom militarnym, a także nieznanymi Ci dotąd, nadnaturalnym zagrożeniom. Korzystaj z zaawansowanych narzędzi, które pomogą Ci się poruszać po ponurym i zanieczyszczonym środowisku. Pozostań poza zasięgiem patroli i zbierz informacje, które pozwolą Ci rozwikłać zagadkę z przeszłości.

To Twoje decyzje kształtują otoczenie wokół i to od Ciebie zależy czy będziesz miał odwagę stawić czoła prawdzie, czy też uznasz, że pewne tajemnice powinny zostać pogrzebane na zawsze.

NIE PODDAWAJ SIĘ

Staraj się pozostać przy zdrowych zmysłach. Ciężko przewidzieć okropności, jakie mogły spotkać Twoją ukochaną. Elektrownia Atomowa w Czarnobylu, to nie to samo miejsce, które pamiętasz. Tylko determinacja pomoże Ci w osiągnięciu celu.

CHERNOBYLITE – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI:

  • Odkrywaj piękną, a jednocześnie przerażająco dokładną rekonstrukcję Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia zeskanowanej w 3D;
  • Współpracuj lub rywalizuj z innymi stalkerami ze Strefy. Pamiętaj jednak, że nigdy nie możesz im ufać, bo każdemu przyświeca jakiś ukryty cel. Zawsze;
  • Staw czoła znanym i nieznanym Ci dotąd zagrożeniom;
  • Zanurz się w nieliniowej, ekscytującej opowieści, w której fikcja miesza się z rzeczywistością;
  • Zrób dobry użytek ze swojej wiedzy z zakresu fizyki i chemii, aby stworzyć sprzęt niezbędny do przetrwania i efektywnie zarządzać zapasami;
  • Walcz z przerażającymi potworami i demonami, które przybyły z alternatywnej rzeczywistości;
  • Zbieraj i analizuj dane za pomocą zestawu zaawansowanych narzędzi do badania skażonego środowiska.

Premiera gry Chernobylite na PC i konsolach zostanie poprzedzona kampanią na Kickstarterze. Tytuł wykorzystuje Unreal Engine 4 i powstaje w oparciu o technologię skanowania Reality 51, rozwijaną przez The Farm 51 od ponad 5 lat.

Źródło: informacja prasowa

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%