Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Chernobylite – data premiery we wczesnym dostępie i nowy zwiastun

Dzięki wsparciu społeczności Kickstartera udało się dodać do gry nowe lokacje, postacie, a nawet dodatkowe mechaniki rozgrywki. Już w październiku wszyscy gracze będą mogli odwiedzić Czarnobylską Elektrownię Atomową, rejony przerażającego przedszkola w Kopachi i tajemniczego Oka Moskwy, a także fragmenty opuszczonego miasta Prypeć.

Wczesny dostęp przeniesie nas w niekończący się tryb przetrwania zawierający ponad 8 godzin fabuły oraz zapewni nam darmowy dostęp do wszystkich późniejszych uaktualnień z nowymi epizodami, lokacjami, postaciami i ekwipunkiem. Historia opowiadana w Chernobylite jest nieliniowa, nieprzewidywalna i ściśle związana z decyzjami gracza, przez co prowadzi do wielu możliwych zakończeń. To oznacza, że nawet jeśli już wkrótce zagrasz w wersję wczesnego dostępu, później masz szansę przeżyć ją jeszcze wiele razy i na różne sposoby.

Warto dodać, że 17. września na Steam zostaną uruchomione testy alfa dostępne wyłącznie dla wspierających grę na Kickstarterze. W trakcie zamkniętej alfy, gracze przez miesiąc będą mogli testować obecną wersję gry i zgłaszać wszelkie uwagi, błędy, a także życzenia co do dalszego kierunku prac nad tytułem.

Deweloperzy mają nadzieję, że dzięki opiniom graczy i interakcji z jej społecznością na każdym etapie produkcji kolejny raz pokierują dalszy rozwój gry we właściwym kierunku – zamknięta alfa oraz Early Access mają za zadanie pomóc w jak najlepszym ukształtowaniu finalnej wersji.

Pełna premiera gry zaplanowana jest na drugą połowę przyszłego roku, a w międzyczasie gra ukaże się na innych platformach dystrybucji cyfrowej PC.

Źródło: informacja prasowa, opracowanie własne

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%