Chasing Static - zrzut ekranu z gry

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Klimat jak z PS1, groza i wersja demo. Chasing Static intryguje na zwiastunie

Chasing Static to horror z oprawą inspirowaną grami z PS1. Nieszablonowy tytuł zapowiada się świetnie i otrzymał właśnie nowy trailer.

Niedawno odbyło się wydarzenie Realms Deep, na którym ujrzeliśmy takie ciekawe produkcje jak chociażby CULTIC. Event przyniósł ze sobą jeszcze inne, równie intrygujące gry, a jedną z nich jest Chasing Static od studia Headware Games.

To klimatyczny oraz krótki, bo dwugodzinny, horror z nietypowym pomysłem na siebie. Gra bazuje na dźwięku i zadaniem gracza będzie „polowanie” na anomalie rozrzucone po przygotowanym przez twórców świecie.

W środku nocy, zaciekła burza szaleje nad północną Walią. Oddalony od jakiegokolwiek miasta Chris Selwood szuka schronienia w przydrożnej kafejce na odludziu. Po krótkiej chwili wytchnienia, Chris zapuszcza się w głąb lasu, podążając ślepo za krzykami zrozpaczonej kelnerki.

Opis fabuły gry

Jak już się zapewne domyśliliście, trzonem rozgrywki jest eksploracja. Zaprezentowany świat może nie zachwyca nowoczesnością oprawy, ale trudno odmówić mu klimatu. Twórcy inspirowali się grafiką tytułów z ery PS1, więc fani retro mają tu czego szukać. Atmosfera wręcz wylewa się z ekranu i z pewnością wywoła u niektórych graczy ciarki na plecach.

Nie poznaliśmy jeszcze daty premiery Chasing Static, ale niewykluczone, że nie jest ona bardzo odległa. Jeśli chcecie sprawdzić ten tytuł w praktyce, twórcy udostępnili bezpłatne demo na platformie Steam.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się