CD Projekt ma złe wieści dla konsolowców, którzy czekają na Project Golden Nekker

Gwint nie będzie już wspierany przez CD Projekt RED
PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

Na początku roku zapowiedziano Project Golden Nekker, czyli kolejną adaptację Gwinta przeznaczoną dla jednego gracza. Okazuje się, że nie każdy będzie mógł się z nią zapoznać.

CD Projekt potwierdza, że produkcja nie ukaże się na konsolach. Game Director produkcji zwrócił uwagę, że bazowy Gwint został wyłączony na PS4 i Xbox One nie bez powodu i na razie nie ma planów na przeniesienia Project Golden Nekker na konsole. Gra będzie dostępna tylko i wyłącznie na PC oraz urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Informację tę potwierdził również inny przedstawiciel CD Projektu w rozmowie z IGN.

Jeśli chodzi o konsole, opuściliśmy je z jakiegoś powodu. Oczywiście było w nich coś dobrego, inaczej (Gwint – red. ) nie byłby w ogóle wydawany na konsole, ale w przypadku gier-usług i częstymi aktualizacjami było to naprawdę trudne doświadczenie. Ogólnie rzecz biorąc, skoro nas tam nie ma, nie planujemy w tym momencie przeniesienia żadnego z naszych spin-offów na konsole.

– powiedział Game Director, Vladimir Torstov, w trakcie transmisji na żywo
Transkrypcja dzięki IGN

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że inny spin-off Gwinta, Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści, został wydany również na konsolach. Sieciowy Gwint z kolei został wyłączony na PS4 i Xbox One w 2019 roku i od tamtej pory jest dostępny tylko i wyłącznie na PC, Androidzie oraz iOS.

Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów Project Golden Nekker. Wiadomo tylko tyle, że produkcja zaoferuje świeże rozwiązania, skupi się na rozgrywce dla jednego gracza i zadebiutuje w tym roku. Oby niedługo pojawiły się kolejne szczegóły.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie