Ponad 12 lat pracował w CD Projekt RED, a teraz zmienia team. Ważny deweloper uda się do Riot Games

Wiedźmin 3 Dziki Gon - CD Projekt RED - Geralt na Płotce
Newsy

Z CD Projekt RED po ponad 12 latach pracy odchodzi jeden z niezwykle ważnych dla gier studia pracownik. Ten rozpocznie nowy rozdział w swoim game devowym życiu u konkurencji znanej z gier esportowych.

Mam na myśli samego Mateusza Tomaszkiewicza, którego kariery w serwisie LinkedIn tylko można pozazdrościć. Mężczyzna pracował przy trylogii Wiedźmina, Gwincie oraz przy Cyberpunk 2077. Przy tym ostatnim pełnił rolę Quest Directora. Co zatem zamierza teraz ten utalentowany deweloper?

Ten uda się do samego Riot Games – tak, tego Riot Games odpowiedzialnego za m. in. League of Legends i Valoranta. Tomaszkiewicz zajmie się wsparciem projektu MMO tworzonego w świecie znanym właśnie z wymienionej gry MOBA. Szczerze mówiąc, teraz jeszcze bardziej wzrosło moje zainteresowanie ów produkcją multiplayer.

Coś się kończy, coś się zaczyna! W branży game dev warto cały czas się rozwijać i zmieniać środowisko. Praca w jednym studiu przez ponad 12 lat to nie lada wyczyn, choć i takie przypadki się spotyka. Mimo to, zdarza się, że niektórzy zmieniają miejsce pracy co projekt. Tworzenie gier to przede wszystkim odłam branży kreatywnej, gdzie dobrze jest raz na jakiś czas poznać nowe środowisko. Pomaga to przede wszystkim nie wypalić się zawodowo, na co, niestety, trzeba uważać. Choć na pewno jest to wielka strata dla CD Projekt RED, z całego serca życzę Panu Tomaszkiewiczowi dalszych sukcesów w jego karierze.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie