Wiedźmin 3 Dziki Gon - CD Projekt RED - Geralt na Płotce

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

Ponad 12 lat pracował w CD Projekt RED, a teraz zmienia team. Ważny deweloper uda się do Riot Games

Z CD Projekt RED po ponad 12 latach pracy odchodzi jeden z niezwykle ważnych dla gier studia pracownik. Ten rozpocznie nowy rozdział w swoim game devowym życiu u konkurencji znanej z gier esportowych.

Mam na myśli samego Mateusza Tomaszkiewicza, którego kariery w serwisie LinkedIn tylko można pozazdrościć. Mężczyzna pracował przy trylogii Wiedźmina, Gwincie oraz przy Cyberpunk 2077. Przy tym ostatnim pełnił rolę Quest Directora. Co zatem zamierza teraz ten utalentowany deweloper?

Ten uda się do samego Riot Games – tak, tego Riot Games odpowiedzialnego za m. in. League of Legends i Valoranta. Tomaszkiewicz zajmie się wsparciem projektu MMO tworzonego w świecie znanym właśnie z wymienionej gry MOBA. Szczerze mówiąc, teraz jeszcze bardziej wzrosło moje zainteresowanie ów produkcją multiplayer.

Coś się kończy, coś się zaczyna! W branży game dev warto cały czas się rozwijać i zmieniać środowisko. Praca w jednym studiu przez ponad 12 lat to nie lada wyczyn, choć i takie przypadki się spotyka. Mimo to, zdarza się, że niektórzy zmieniają miejsce pracy co projekt. Tworzenie gier to przede wszystkim odłam branży kreatywnej, gdzie dobrze jest raz na jakiś czas poznać nowe środowisko. Pomaga to przede wszystkim nie wypalić się zawodowo, na co, niestety, trzeba uważać. Choć na pewno jest to wielka strata dla CD Projekt RED, z całego serca życzę Panu Tomaszkiewiczowi dalszych sukcesów w jego karierze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się