Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Powstaje MMO League of Legends. Riot spełnia prośbę graczy

MMO League of Legends było spełnieniem snów każdego gracza LoL-a. W końcu Riot Games potwierdza prace nad wielkim projektem w uniwersum gry.

Świat League of Legends jest wbrew pozorom szalenie rozbudowanym uniwersum. Riot Games stworzyło spójną i pełną interesujących wątków krainę, która aż prosi się o osadzenie w jej realiach gry MMO.

Do tej pory Riot twierdziło jednak, że takowy projekt nie powstaje, co mocno rozczarowywało graczy. Wygląda jednak na to, że sprawy uległy zmianie.

Jeden z pracowników Riotu potwierdził na Twitterze, że pracuje nad wielką grą MMO. Greg Street pracował wcześniej nad rozwojem uniwersum League of Legends.

Możliwe jednak, że nie będzie to MMO osadzone w realiach League of Legends. Być może Riot pracuje nad zupełnie nową marką, choć jest to raczej wątpliwe. Świat LoL-a jest praktycznie kompletny i idealnie nadaje się na miejsce akcji gry MMO.

Projekt jest zapewne jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju. Jego oficjalne potwierdzenie przez jednego z deweloperów świadczy o tym, że gra dostała przysłowiowe zielone światło od zarządu i Riot dopiero kształtuje zespół, który miałby za nią odpowiadać. Potwierdza to też fakt, że studio rozpoczęło szeroko zakrojoną rekrutację na deweloperów.

Na ten moment nie ma sensu doszukiwać się dodatkowych informacji. Wygląda jednak na to, że Riot zrozumieli, jak ogromny potencjał posiada wykreowany przez nich świat. Baśniowa kraina Runeterry zdaje się być wręcz stworzona do osadzenia w niej wieloosobowej przygody na setki godzin.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się