CD Projekt przeprasza za premierę Cyberpunk 2077. Plany na przyszłość gry

0 komentarzy

Współzałożyciel CD Projekt przeprosił graczy za premierę Cyberpunk 2077. Marcin Iwiński zapowiedział plan na naprawę gry i jej dalszy rozwój.

Chyba nie trzeba po raz kolejny podkreślać, jak bardzo premiera Cyberpunka rozczarowała graczy konsolowych. CD Projekt oczywiście zdaje sobie sprawę ze skali problemu i zabiera się za naprawę swojej produkcji.

Naprawienie błędów to jedno, ale zaufanie graczy zdecydowanie zostało mocno naruszone. Współzałożyciel CD Projektu, Marcin Iwiński, wypowiedział się na temat nieudanej (pod względem jakości gry) premiery i opowiedział o przyszłości Cyberpunka.

Pomimo dobrych recenzji na PC, konsolowa wersja Cyberpunka 2077 nie osiągnęła takiego standardu jakości w jaki celowaliśmy. Ja, wraz z całym kierownictwem, chcielibyśmy za to serdecznie przeprosić, czemu pragnę publicznie dać wyraz za pomocą tego nagrania. Prosimy was, żebyście nie obwiniali naszych zespołów o to, co się stało. To są niezwykle utalentowani, ciężko pracujący ludzie. Ostateczne decyzje są podejmowane przeze mnie i przez zarząd i to my zdecydowaliśmy o wydaniu gry. Choć, uwierzcie mi, nigdy nie chcieliśmy, żeby tak to się skończyło.

– mówi Marcin Iwiński w materiale Our Commitment to Quality

Dalej w ogłoszeniu możemy usłyszeć, że celem CD Projektu było stworzenie pięknej gry na PC, a następnie dostosowanie jej do możliwości dużo słabszych konsol. Firma miała nie docenić trudności tego zadania, co zweryfikował stan gry na PS4 i Xbox One w dniu premiery.

Studio opracowało już szczegółowy plan naprawy swojej gry. W ciągu najbliższych tygodni powinny pojawić się dwie aktualizacje – mniejsza 1.1 i dużo większa 1.2. Gra będzie regularnie poprawiana, aż nie osiągnie docelowej jakości.

Darmowe DLC pojawią się w pierwszej połowie tego roku, jednak na więcej informacji musimy jeszcze poczekać. Darmowa aktualizacja na next-geny powinna zadebiutować w drugiej połowie roku.

Źródło: Cyberpunk.net

W efekcie raczej nie zobaczymy w tym roku większych rozszerzeń fabularnych. Redzi aktualnie skupiają się na naprawie Cyberpunka 2077 i to właśnie aktualizacje mają być teraz priorytetem.

Pełny materiał wideo opublikowany przez CD Projekt możecie obejrzeć poniżej.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się