CD Projekt - maskotka studia

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

CD Projekt niedługo zaprezentuje plany na przyszłość. Zbliża się ważna konferencja

CD Projekt potwierdził termin ważnej konferencji. Pod koniec marca poznamy plany firmy na kolejne lata. To właściwie pewne, że zawrą się w nich informacje o rozwoju Cyberpunka 2077.

Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie dla CD Projektu. Firma zebrała baty za problemy Cyberpunka, a do tego padła ofiarą cyberataku. Cedep wkrótce zaprezentuje plany rozwoju na najbliższe lata i niewykluczone, że odniesie się do swoich ostatnich kłopotów.

CD Projekt opowie o dalszej strategii działania

Jak podaje StockWatch, 30 marca o godzinie 18:00 odbędzie się konferencja CD Projektu. Docelowo grupa ma zaprezentować na niej strategię działania na najbliższe lata. Spotkanie poprowadzą Adam Kiciński, Michał Nowakowski i Piotr Nielubowicz.

Konferencję zapowiedziano po premierze Cyberpunka i dopiero teraz poznaliśmy konkretną datę wydarzenia. Dodatkowo warto pamiętać, że poza CDP RED usłyszymy też wieści o GOG-u, który również jest częścią grupy.

CDP ma zapewne sporo do powiedzenia. Bankier.pl poinformował, że analitycy obniżyli wycenę akcji cedepu do 231 złotych. Wcześniej oceniali ich wartość na 461 złotych, więc spadek jest ogromny. Rozmowa z inwestorami jest szalenie ważna dla całej grupy i z pewnością poruszone zostaną tematy istotne nie tylko dla inwestorów, ale też graczy.

Do czego odniesie się CD Projekt?

Głównym tematem w kwestii Redów z pewnością będzie Cyberpunk 2077. Gracze czekają na nową łatkę oraz ogłoszenie dodatkowej zawartości. Nie spodziewałbym się konkretów odnośnie dodatków, ale możliwe, że poznamy przybliżony termin ich wydania. Do tego z pewnością dojdą plany odnośnie łatania Cyberpunka i ewentualne okienko premierowe next-genowej wersji tytułu.

Dodatkowo powinny też pojawić się pierwsze informacje o module sieciowym Cyberpunka. O projekcie jest na razie bardzo cicho i powinien zostać uwzględniony w telekonferencji.

Ciekawiej robi się w przypadku innej, dużej marki CDP. Wiedźmin w jakiejś formie zapewne również zostanie wspomniany. Przypuszczam, że usłyszymy o next-genowym porcie Dzikiego Gonu. Nie zdziwię się, (choć to tylko moje gdybanie) jeśli CDP wspomni o ewentualnym wypuszczeniu kolejnej gry w wiedźmińskim uniwersum. Ta marka to kopalnia złota i wątpię, aby została pominięta w planach na kolejne lata.

Oczywiście mowa tu o zupełnie nowym projekcie. Gwint i Witcher: Monster Slayer rozwijają się zgodnie z planem i ciężko spekulować na ich temat. Podobnie sprawa wygląda w przypadku wieści odnośnie GOG-a. To istotne w kontekście grupy CD Projekt elementy, ale informacje na ich temat nie są specjalnie palące w perspektywie ostatnich zdarzeń.

Nie spodziewajmy się jednak żadnych ogromnych ogłoszeń. Od tego mamy targi branżowe i konferencja skupi się raczej na biznesowym charakterze CD Projektu, choć z pewnością pojawią się na niej również istotne dla graczy szczegóły.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się