Cyberpunk 2077 - grafika z gry stworzonej przez CD Projekt RED, przedstawia mężczyznę z wyciągniętą częścią implantu oka

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Pozwy przeciwko CD Projekt i Cyberpunk 2077. Sąd w USA podejmuje ważną decyzję

W związku z niedorobionym stanem Cyberpunk 2077 na premierę doszło do złożenia kilku pozwów przeciwko CD Projekt RED. Amerykański sąd postanowił je skonsolidować tak, aby były rozpatrywane w ramach jednego ewentualnego postepowania sądowego.

Wydawało się, że w ostatnim czasie sprawa najnowszej produkcji CD Projekt RED ucichła w mediach. Jeżeli w jakiś sposób nie jesteście w temacie, przypominamy o tym, że gra na premierę posiadała wiele błędów i nie radziła sobie dobrze z optymalizacją. Z tego powodu zostało złożonych kilka pozwów przeciwko polskiej spółce. Dzisiaj dowiedzieliśmy się dalszych komunikatów na ten temat.

Jak podaje amerykański sąd, doszło do konsolidacji łącznie 4 pozwów złożonych przez tamtejsze kancelarie prawne i wybrano wiodącego powoda. Dzięki temu unikniemy ewentualnych wielu niezależnych rozpraw w związku z tymi samymi oskarżeniami wobec rodzimego giganta. Proces sądowy odbędzie się w ramach jednego postępowania.

Szczerze mówiąc, mam nadzieję, że obecne załatanie gry postawi CD Projekt w lepszym świetle na sali sądowej. Wiele ostatnich patchy Cyberpunka sprawiło, że produkcja działa zdecydowanie lepiej. Mimo to, w dalszym ciągu tytuł nie powrócił na wirtualne półki PS Store. Spodziewałbym się jednak, że to w niedalekiej przyszłości powinno się zmienić. Jeżeli będziemy mieli nowe wiadomości w tej sprawie, na pewno Was o tym poinformujemy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się