Gra pełna błędów na premierę, a sprzedaż zaskakuje. Koszty już się zwróciły!

Fani majsterkowania kupują i reperują…

Car Mechanic Simulator 2018 może mówić o nie najlepszym starcie? Tak mogłoby się wydawać po pierwszym dniu pobytu tytułu na Steam, gdzie gracze raportowali błędy, a deweloper stwierdził w specjalnym komunikacie: Masz pełne prawo, by się na nas złościć, by czuć rozczarowanie. By dokonać zwrotu. Zasłużyliśmy na to. 

Wyniki sprzedaży mówią jednak coś innego – start Car Mechanic Simulator 2018 pod względem finansowym okazał się rewelacyjny. PlayWay wydało komunikat giełdowy, który potwierdza dobrą sprzedaż gry:

Zarząd PLAYWAY S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) informuje, że po czterech dniach sprzedaży gry „Car Mechanic Simulator 2018” na platformie STEAM do klientów trafiło ponad 75 tys. sztuk gry „Car Mechanic Simulator 2018”, oraz ponad 47 tys. sztuk Mazda DLC i ponad 46 tys. Dodge DLC. 

Gra trafiła również do sprzedaży na rynki detaliczne, ale Spółka nie posiada na ten moment informacji o wielkości sprzedaży.

W porównaniu do premiery poprzedniej edycji gry – „Car Mechanic Simulator 2015” zauważalny jest skokowy wzrost sprzedaży. Podczas pierwszych 4 dni sprzedaży CMS 2015 na platformie STEAM, do klientów trafiło bowiem ponad 12 tys. sztuk (nie były wydawane jednocześnie dodatki DLC).

Ilość graczy w pierwszych dniach była też znacznie wyższa w nowej edycji sięgając ponad 8 tys. graczy w jednym momencie, w porównaniu z 1 tys. graczy (w jednym momencie) dla poprzedniej edycji.

Gra miała premierę 28.7.2017 o godzinie 16.30 i już tego dnia zwróciła wszystkie poniesione koszty produkcji i marketingu. 

Pierwszym, pod względem sprzedaży rynkiem jest Europa, a kolejnym Ameryka Północna.

Spółka prowadzi obecnie prace nad wersjami gry „Car Mechanic Simulator 2018” na konsole PS4 i Xbox One, oraz na urządzenia mobilne iOS i Android. 

Obecnie gra jest intensywnie poprawiana z powodu zaraportowanych przez graczy błędów. Dotychczas dokonane poprawki spowodowały znaczący wzrost średniej ocen CMS 2018 na platformie STEAM. Spółka jest przekonana, iż wykonanie kolejnych napraw, zapewni dalszy, szybki wzrost średniej ocen gry.

Jak zatem widać, silna marka się broni, a deweloperzy niedługo doprowadzą grę do porządku.

Deweloper nie wiedział, że gra jest pełna błędów? Gracze: Nie kupujcie tego

Car Mechanic Simulator 2018 po drobnych problemach z premierą pojawił się na komputerach PC w zeszłym tygodniu. Gra była wyczekiwana przez fanów serii z wypiekami na twarzy, którym teraz ciśnienie podnosi się z innego powodu – masy błędów, jakie znajdują się w najnowszym symulatorze mechanika.

Ogólna ocena gry na Steam jest mieszana, a lista zgłaszanych bugów w Car Mechanic Simulator 2018 rozrasta się do gigantycznych rozmiarów – temat, w którym można raportować błędy, ma już ponad 6,5 tysiąca odpowiedzi.

Co na to wydawca oraz deweloper? Publikują przeprosiny:

Bardzo przepraszamy za wszystkie problemy z grą. W grze jest zbyt dużo błędów, zdajemy sobie z tego sprawę. Taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy.

CMS 14 oraz CMS 15 mają około 90% pozytywnych recenzji na Steam, więc jesteśmy naprawdę rozczarowani wynikiem CMS 18. Głównie – przez nasze działania. Popełniliśmy zbyt wiele błędów na premierę gry.

Masz pełne prawo, by się na nas złościć, by czuć rozczarowanie. By dokonać zwrotu. Zasłużyliśmy na to. 

My też jesteśmy rozczarowani. Pracowaliśmy nad CMS 18 od 2015 roku, zaczynając niedługo po zakończeniu prac przy CMS 15. Cała seria i każdy jej element są jak nasze dziecko. Kochamy te samochody. Wszystkie popełnione błędy są dla nas bardzo bolesne.

Lecz jeśli nadal masz do nas trochę zaufania, poczekaj kilka minut, godzin, dni – pracujemy nad poprawkami 24/7. Nie zatrzymamy się, dopóki CMS 18 nie będzie idealny.

Daj nam szansę naprawić popełnione błędy. Nie możemy znaleźć słów by wyrazić, jak bardzo zależy nam na Twoim wsparciu w tych trudnych chwilach. Jesteśmy Tobie winni wspaniałą grę i dostarczymy ją.

Gracze na Steam piszą natomiast wprost, by póki co nie kupować Car Mechanic Simulator 2018, ponieważ w obecnym stanie zabawa jest utrudniona licznymi bugami. Przykład? Oto wpis użytkownika Steam posługującego się nickiem lordadrameleh (to nieodosobniony komentarz w takim tonie):

Gra w dniu premiery jest tak zabugowana, że prawie niegrywalna. Mam za złe twórcą że wypuścili świadomie taki niepołatany bubel który tylko odstrasza od siebie graczy. Szczególnie tych nowych. Seria CMS ma potencjał co udowodniły poprzednie części. Jednak w żadną nie grało się tak źle jak w najnowszą odsłonę cyklu. Gra lubi się zwieszać, pojawiają się problemy z demontażem oraz montażem części, nie działają osiągnięcia steam (haha) , gra wywala do puplitu, nawet na dobrym komputerze gra „zamula”. Oprócz tego jest masa innych błędów. Oczywiście wypuszczając grę w takim stanie twórcy nie zapomnieli wydać w tym samym czasie dwóch płatnych DLC. W końcu to taka cudowna gra że można jeszcze dopłacić. Podsumowując w tej chwili NIE WARTO kupować tej gry za takie pieniądze z tyloma błędami. Ewidentnie twórcy lub produceni stwierdzili że mają do czynienia z dzieciarnią która kupi wszystko co im się podsunie pod nos. Mam nadzieję żę połatają tą grę i będzie można spędzić przy tym trochę czasu.

Car Mechanic Simulator 2018 – wymagania sprzętowe (minimalne)

  • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 660 2GB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Car Mechanic Simulator 2018 – wymagania sprzętowe (zalecane)

 • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i5 3.4 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 970 4GB VRAM
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.