Deweloper nie wiedział, że gra jest pełna błędów? Gracze: Nie kupujcie tego

Trwają gorące prace naprawcze.

Car Mechanic Simulator 2018 po drobnych problemach z premierą pojawił się na komputerach PC w zeszłym tygodniu. Gra była wyczekiwana przez fanów serii z wypiekami na twarzy, którym teraz ciśnienie podnosi się z innego powodu – masy błędów, jakie znajdują się w najnowszym symulatorze mechanika.

Ogólna ocena gry na Steam jest mieszana, a lista zgłaszanych bugów w Car Mechanic Simulator 2018 rozrasta się do gigantycznych rozmiarów – temat, w którym można raportować błędy, ma już ponad 6,5 tysiąca odpowiedzi.

Co na to wydawca oraz deweloper? Publikują przeprosiny:

Bardzo przepraszamy za wszystkie problemy z grą. W grze jest zbyt dużo błędów, zdajemy sobie z tego sprawę. Taka sytuacja już nigdy się nie powtórzy.

CMS 14 oraz CMS 15 mają około 90% pozytywnych recenzji na Steam, więc jesteśmy naprawdę rozczarowani wynikiem CMS 18. Głównie – przez nasze działania. Popełniliśmy zbyt wiele błędów na premierę gry.

Masz pełne prawo, by się na nas złościć, by czuć rozczarowanie. By dokonać zwrotu. Zasłużyliśmy na to. 

My też jesteśmy rozczarowani. Pracowaliśmy nad CMS 18 od 2015 roku, zaczynając niedługo po zakończeniu prac przy CMS 15. Cała seria i każdy jej element są jak nasze dziecko. Kochamy te samochody. Wszystkie popełnione błędy są dla nas bardzo bolesne.

Lecz jeśli nadal masz do nas trochę zaufania, poczekaj kilka minut, godzin, dni – pracujemy nad poprawkami 24/7. Nie zatrzymamy się, dopóki CMS 18 nie będzie idealny.

Daj nam szansę naprawić popełnione błędy. Nie możemy znaleźć słów by wyrazić, jak bardzo zależy nam na Twoim wsparciu w tych trudnych chwilach. Jesteśmy Tobie winni wspaniałą grę i dostarczymy ją.

Gracze na Steam piszą natomiast wprost, by póki co nie kupować Car Mechanic Simulator 2018, ponieważ w obecnym stanie zabawa jest utrudniona licznymi bugami. Przykład? Oto wpis użytkownika Steam posługującego się nickiem lordadrameleh (to nieodosobniony komentarz w takim tonie):

Gra w dniu premiery jest tak zabugowana, że prawie niegrywalna. Mam za złe twórcą że wypuścili świadomie taki niepołatany bubel który tylko odstrasza od siebie graczy. Szczególnie tych nowych. Seria CMS ma potencjał co udowodniły poprzednie części. Jednak w żadną nie grało się tak źle jak w najnowszą odsłonę cyklu. Gra lubi się zwieszać, pojawiają się problemy z demontażem oraz montażem części, nie działają osiągnięcia steam (haha) , gra wywala do puplitu, nawet na dobrym komputerze gra “zamula”. Oprócz tego jest masa innych błędów. Oczywiście wypuszczając grę w takim stanie twórcy nie zapomnieli wydać w tym samym czasie dwóch płatnych DLC. W końcu to taka cudowna gra że można jeszcze dopłacić. Podsumowując w tej chwili NIE WARTO kupować tej gry za takie pieniądze z tyloma błędami. Ewidentnie twórcy lub produceni stwierdzili że mają do czynienia z dzieciarnią która kupi wszystko co im się podsunie pod nos. Mam nadzieję żę połatają tą grę i będzie można spędzić przy tym trochę czasu.

Car Mechanic Simulator 2018 – wymagania sprzętowe (minimalne)

  • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i3 3.0 GHz
  • Pamięć: 4 GB RAM
  • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 660 2GB VRAM
  • DirectX: Wersja 11
  • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Car Mechanic Simulator 2018 – wymagania sprzętowe (zalecane)

 • System operacyjny: Windows(64-bit) 7 lub nowszy
 • Procesor: Intel Core i5 3.4 GHz
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVidia GeForce GTX 970 4GB VRAM
 • DirectX: Wersja 11
 • Miejsce na dysku: 20 GB dostępnej przestrzeni

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.