Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

2 komentarze

Call of Duty: Warzone poradnik. Top 10 porad na start

Kontrakty, kasa, czyszczenie pola walki, triki w Gułagu i wiele innych cennych rad dla początkujących graczy Call of Duty: Warzone.

Warzone szturmem wdarło się na arenę gier online, gdzie od momentu premiery 10 marca 2020 roku, pula wszystkich graczy przekroczyła 60 milionów. Ta wersja Call of Duty różni się jednak od pozostałych gier z popularnej serii. Przede wszystkim Call of Duty: Warzone jest dostępne za darmo i stawia wyłącznie na rozgrywkę w stylu battle royale – na jednej arenie walczy do 150 graczy, ten który ostatni zostanie przy życiu wygrywa. Producenci gry, czyli Infinity Ward oraz Raven Software nie zapomnieli też o istotnym elemencie rozgrywki dla tego rodzaju gier. Mowa o zmniejszającej się arenie, która w przypadku Call of Duty: Warzone przybrała formę trującego gazu. Jak poradzić sobie w takich warunkach? Mamy dla Was poradnik dla początkujących graczy Call of Duty: Warzone. Stosując nasze 10 poniższych rad, z pewnością będzie Wam się łatwiej grać, a przede wszystkim będziecie w stanie bardziej zrozumieć mechanikę rozgrywki.

1. Rozgrzej się i skorzystaj z lobby pre-game

Call of Duty Warzone Lobby

Zanim staniesz do prawdziwej walki, ważna jest rozgrzewka. Do tego służy lobby w Call of Duty: Warzone, dzięki czemu oczekując na pozostałych graczy, rozgrzejesz odpowiednio palce, klawiaturę i myszkę. Ponadto to świetna okazja do zdobycia dodatkowego XP dla broni. Nic tutaj nie tracisz, bo nawet jeśli zginiesz kilka razy, to nie będzie to wliczone w statystyki głównej rozgrywki, a przynajmniej zbierzesz trochę darmowego doświadczenia.

2. Szukaj kasy i sklepów

W Warzone istotne jest zarabianie kasy w trakcie rozgrywki, którą później wydasz w licznych sklepach rozmieszczonych na mapie (Buy Stations). Lokalizuj więc miejsca zakupów, znajdujące się blisko Ciebie, aby od razu kiedy uda Ci się zdobyć trochę grosza, zakupić jak najlepsze uzbrojenie (losowe ze skrzynek to jednak nie to samo). Bez dobrej giwery daleko w Warzone nie zajdziesz. Pieniądze przydają się też do wskrzeszania kompanów z drużyny, więc pamiętaj że kasa i sklepy to jeden z ważniejszych elementów tej gry.

3. Opanuj Gułag do perfekcji

Call of Duty Warzone Gułag

W Call of Duty: Warzone jeśli zginiesz, lądujesz w Gułagu, gdzie czeka Cię walka 1:1 z innym graczem, który także sobie nie poradził na głównej mapie. To Twoja szansa, aby odkupić winy i wrócić na pole walki, zatem ważne jest, aby dobrze radzić sobie w Gułagu. W ciasnym pomieszczeniu do którego wpuszczona jest dwójka graczy, najlepiej sprawdza się agresywna taktyka – szybka lokalizacja wroga i atak. Nie ma co tutaj czekać lub się ukrywać. Konstrukcja Gułagu w zasadzie na to nie pozwala. Walkę zbliżoną do warunków Gułagu, możesz opcjonalnie poćwiczyć w Call of Duty: Modern Warfare i trybie Gunfight (mała arena, kilku graczy).

4. Wykonuj Kontrakty

Call of Duty Warzone Kontrakty

Jednym z lepszych sposobów na zdobycie kasy w Call of Duty: Warzone jest wykonywanie Kontraktów. Dzielą się one na trzy rodzaje: zlecenie, zwiad i łupieżca. Pierwszy wiąże się ze znalezieniem konkretnego gracza i jego wyeliminowaniem, w drugim trzeba znaleźć zaznaczone miejsce na mapie i je zabezpieczyć, a w trzecim szukasz skrzyni. Oprócz sporej kasy za wykonanie Kontraktu, dostaje się też cenne XP oraz od razu rzadkie i mocne uzbrojenie. Wiele Kontraktów ma też unikatowe dobra.

5. Wykorzystuj krawędź strefy

To w zasadzie porada dobra dla każdego kto gra w dowolny battle royale. Trzymaj się plecami do krawędzi okręgu strefy (w tym przypadku chodzi o nadciągający trujący gaz), gdy się porusza i zmniejsza. Wtedy wiesz, że na pewno nie masz części wrogów za sobą, bo wielu chce uniknąć kontaktu z gazem. Jednocześnie nie zapominaj oglądać się do tyłu – nigdy nie wiesz, czy ktoś nie wpadł na ten sam pomysł. Natomiast ogólna zasada jest taka, że im bliżej krawędzi zmniejszającej się strefy, tym teoretycznie mniej wrogów powinieneś mieć za plecami, dzięki czemu możesz skupić się na tym, co przed Tobą.

6. Buduj zestawy broni (loadout)

W Call of Duty: Warzone można wcześniej przygotować kilka ulubionych zestawów broni, które później będziesz mógł przywołać w postaci zrzutu. Dają one sporą przewagę na polu walki, bowiem bronie te możesz wyposażyć wcześniej w dodatkowe modyfikacje, chociażby poprawiające celność, które od razu pasują do danej giwery. Tego samego nie zrobi ktoś, kto liczy tylko na losowe bronie i modyfikacje porozrzucane po mapie (spróbuj znaleźć jedną skrzynię, w której czekać będzie snajperka z pasującym do niej stabilizatorem). To zatem jedna z cenniejszych porad do Call of Duty: Warzone – przygotuj kilka zestawów uzbrojenia przed rozpoczęciem rozgrywki. Jeden na walkę z dystansu, drugi do szybkiej wymiany ognia, a trzeci uniwersalny. Ten pierwszy przyda się przede wszystkim na początku meczu, kiedy mapa nie jest ograniczona trującym gazem, a graczy dużo porozrzucanych po arenie. Drugi z kolei na pewno lepiej sprawdzi się pod koniec meczu, gdzie mapa będzie mała. Pamiętaj jednak, że przyzwanie zestawu kosztuje 6000 dolarów, więc tutaj znowu kłania się punkt 2 i 4 naszego poradnika.

7. Zaplanuj skok z samolotu

Call of Duty Warzone skok ze spadochronem

W Warzone jak w każdym innym battle royale, na początku wszyscy gracze skaczą z samolotu, lądując w miejscu mapy, który sobie upatrzyli. No właśnie, warto wcześniej zastanowić się, gdzie chcemy wylądować. W większości przypadków, najlepszym rozwiązaniem jest celować w miejsca z zabudowaniami, bo tam czekają skrzynie z bronią i Kontrakty. Ponadto wybierz też miejsce, które jest jak najdalej ścieżki lotu samolotu z pozostałymi graczami.

8. Sprzątaj po wrogach

Call of Duty Warzone kasa

Warto jest dokładnie zlokalizować wrogą drużynę, którą przed chwilą wyeliminowałeś. Zapewne jej członkowie mają kasę i wyposażenie które może Ci się przydać. Zatem jak uda Ci się wykończyć wroga, nie kieruj się do kolejnego celu na mapie, spokojnie podejdź i zbierz co cenne.

9. Myśl o zespole i dziel kasę

Jeśli gracz drużynowo, nie zapominaj o swoich kolegach z jednostki. Często jest tak, że ktoś trafia na więcej ciekawego uzbrojenia, tarczy, czy broni, albo ma więcej kasy. Ważne, aby każdy z graczy miał minimum 4500 dolarów na swoim koncie, bo wtedy masz pewność, że jak Ciebie ktoś wyeliminuje, to drugi gracz będzie mieć pieniądze na Twój wykup. Także dziel się pieniędzmi i wyposażeniem, to także dla Twojego dobra i dobra całej drużyny!

10. Miej pod ręką pojazd

Call of Duty Warzone pojazdy

W Call of Duty: Warzone jest 5 rodzajów pojazdów, gdzie każdy przydaje się w nieco innych okolicznościach. Znajdziesz więc quad do szybkiej ucieczki w pojedynkę, większy Rover dla czterech graczy, powolnego SUV-a, który nieco lepiej ochroni zespół niż Rover albo ciężarówkę, którą przedrzesz się przez większą liczbę wrogów i mocny ostrzał. W grze nie brakuje też helikoptera, jako efektowny środek transportu, ale też i bardzo łatwy do wykrycia. Niemniej jednak pamiętaj, aby decydując się na wkroczenie w pole walki, zlokalizować wcześniej dowolny pojazd, którym będziesz mógł w razie niepowodzenia szybko uciec lub osłonić kompanów z drużyny.

Mamy nadzieję, że te 10 porad chociaż trochę pomoże Wam na polu walki w Call of Duty: Warzone. Pamiętajcie jednak, że gra ta rządzi się swoimi prawami i jest unikatowa pod kilkoma względami w porównaniu do konkurencyjnych produkcji. Rozgrywka jest szybsza i dynamiczniejsza w porównaniu do innych battle royale jak PUBG czy Escape from Tarkov. Nie zbudujecie też tutaj fortecy dla siebie jak w Fortnite, a Waszą jedyną osłoną i wsparciem będą Wasze umiejętności, dobry wybór wyposażenia oraz zgrana kompania braci. Oczywiście w grze znajdziecie liczne budynki, a nawet bunkry. Natomiast w Warzone naprawdę sporo się dzieje, zwłaszcza że na jednej arenie znajduje się aż 150 graczy. Kryjówki wykrywane są niemal natychmiast, więc warto jest pozostać cały czas w ruchu.

Jeśli Wy macie inne triki i porady dla początkujących graczy, śmiało napiszcie w komentarzach pod tym tekstem. Z pewnością przydadzą się pozostałym graczom. A jeśli jeszcze nie jesteście przekonani do Call of Duty: Warzone, to sprawdźcie naszą recenzję.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się