Call of Duty w liczbach. Zebraliśmy kwadrylion punktów doświadczenia

Statystyki robią wrażenie.

Activision postanowiło pochwalić się liczbami dotyczącymi cyklu Call of Duty. Trzeba przyznać, że ponad 125 milionów graczy, którzy sięgnęli po tytuły z tej serii od 2010 roku, to naprawdę porządny wynik.


Ze statystyk możemy się również dowiedzieć, że osoby grające we wszystkie odsłony serii Call of Duty zebrały w sumie kwadrylion punktów doświadczenia!

Padło również kilka liczb dotyczących ostatniej części cyklu, czyli Call of Duty: Advanced Warfare. W ciągu tygodnia od wydania tytułu gracze zdążyli odblokować 285 milionów dodatkowych przedmiotów. Ponadto wykonali 16 miliardów boost jump-ów oraz obejrzeli 5 milionów godzin rozgrywki w serwisie Twitch.

Infografiki od Activision znajdziecie poniżej, a od siebie dodamy, że jeszcze kilka dni temu Call of Duty: Black Ops było rekordzistą, jeśli chodzi o sprzedaż gier w UK. Korona z głowy jednak spadła, za sprawą GTA V. Inną ciekawą sprawą dotyczącą CoD – o której pisaliśmy dosłownie wczoraj – jest kwestia usuwania z YouTube filmików, na których gracze pokazują błędy i niedoróbki z Advanced Warfare. Ciekawe, ile takich materiałów dzięki Activision zostało już ściągniętych…

Call-of-Duty-statystyki

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet