Call of Duty Vanguard - żołnierz za osłoną strzela do przeciwników w mieście

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Cheatowałeś z Warzone i masz bana? W CoD: Vanguard nawet nie zagrasz

Wygląda na to, że masa graczy nie zagra w Call of Duty: Warzone, aczkolwiek jest to w zasadzie dobra wiadomość. Osoby, które otrzymały perma-bana w Warzone, nie zagrają też w Call of Duty: Vanguard.

Activision w nietypowy sposób chce zadbać o jak najmniejszą liczbę oszustów w nowej, zbliżającej się odsłonie CoD-a. Użytkownicy z całego świata donoszą o braku możliwości zagrania w betę Vanguarda, jeśli otrzymali bana w jednym z najpopularniejszych Battle Royale ostatnich miesięcy – informuje zagraniczny Eurogamer.

Warto wspomnieć, że sprawa dotyczy też tak zwanych banów sprzętowych, które od niedawna mają miejsce w omawianej serii. W skrócie w takim przypadku już nie tylko z danego konta nie można korzystać, aby zagrać w grę, ale także z komputera, który został zbanowany. Tyczy się to specjalnych ID komponentów, takich jak płyta główna czy np. procesor.

Niestety, nie jest to bariera nie do przebicia. Istnieją oprogramowania, które pozwalają na cyfrową podmianę wymienionych ID. Mimo to, nie jest to łatwy proces i zdecydowanie nie każdy sobie z tym poradzi. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że nie jest to niemożliwe.

Nie wiem jak Wam, ale bardzo przypadł mi do gustu pomysł, aby i w Call of Duty: Vanguard nie można było zagrać, jeśli już się nabroiło w Warzone. Prawda jest taka, że Activision tym samym pozbyło się na starcie sporej puli potencjalnych cheaterów, którzy mogliby i nowym CoD-zie napsuć innym krwi. Z drugiej strony może dobrze byłoby im dać szansę na „ewentualne nawrócenie się”? Niekoniecznie były cheater jednej gry musi cheatować i w drugiej, prawda?

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się