Twórcy Call of Duty: Vanguard przepraszają graczy. Poszło o pewną świętą księgę

Call of Duty Vanguard - Masked Soldier
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niedawno swoją premierę miało Call of Duty: Vanguard. Gra zebrała dość pozytywne recenzje, choć nie obeszła się bez paru komplikacji. Jedna z nich dotyczy Koranu.

Na jednej z map do trybu zombie możemy znaleźć stronę wyrwaną ze świętej księgi Islamu. Nie leży ona jednak na półce czy stoliku, a na ziemi. Niektórzy gracze uznali to za obraźliwe i zażądali od twórców usunięcia wspomnianej zawartości z gry.

Deweloperzy opublikowali oficjalne przeprosiny i obiecali, że postarają się, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła.

Call of Duty jest stworzone dla wszystkich. W grze znajdowały się treści obraźliwe dla muzułmanów i zostały one usunięte. Nie miały ona istnieć w takiej formie, w jakiej pojawiła się w grze. Bardzo przepraszamy.
Podejmujemy również wszelkie niezbędne działania w tej chwili w firmie, aby ustalić i zrozumieć sytuację oraz uniknąć takich błędów w przyszłości.

– czytamy w oświadczeniu Activision
Źródło cytatu: VideoGameschronicle

To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy twórcy popularnej strzelanki przeprosili za niestosowne zachowanie. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu bieżącego roku i dotyczyła pewnej polskiej produkcji. Więcej informacji o sprawie znajdziecie w tym artykule.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie