Call of Duty Vanguard - Masked Soldier

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Twórcy Call of Duty: Vanguard przepraszają graczy. Poszło o pewną świętą księgę

Niedawno swoją premierę miało Call of Duty: Vanguard. Gra zebrała dość pozytywne recenzje, choć nie obeszła się bez paru komplikacji. Jedna z nich dotyczy Koranu.

Na jednej z map do trybu zombie możemy znaleźć stronę wyrwaną ze świętej księgi Islamu. Nie leży ona jednak na półce czy stoliku, a na ziemi. Niektórzy gracze uznali to za obraźliwe i zażądali od twórców usunięcia wspomnianej zawartości z gry.

Deweloperzy opublikowali oficjalne przeprosiny i obiecali, że postarają się, aby taka sytuacja już się nie powtórzyła.

Call of Duty jest stworzone dla wszystkich. W grze znajdowały się treści obraźliwe dla muzułmanów i zostały one usunięte. Nie miały ona istnieć w takiej formie, w jakiej pojawiła się w grze. Bardzo przepraszamy.
Podejmujemy również wszelkie niezbędne działania w tej chwili w firmie, aby ustalić i zrozumieć sytuację oraz uniknąć takich błędów w przyszłości.

– czytamy w oświadczeniu Activision
Źródło cytatu: VideoGameschronicle

To nie pierwszy raz w tym roku, kiedy twórcy popularnej strzelanki przeprosili za niestosowne zachowanie. Podobna sytuacja miała miejsce w czerwcu bieżącego roku i dotyczyła pewnej polskiej produkcji. Więcej informacji o sprawie znajdziecie w tym artykule.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.7
Rated 2.7 out of 5
2.7 out of 5 stars (based on 69 reviews)
Excellent39%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible54%