Sniper Ghost Warrior Contracts 2 - snajper celuje z karabinu snajperskiego

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Twórcy Sniper Ghost Warrior przepraszają. Wszystko przez wydarzenie na strzelnicy

Twórcy Sniper Ghost Warrior Contracts 2 przeprosili za specjalne wydarzenie w USA, które miało promować grę wśród dziennikarzy z branży growej.

Niedawno w Stanach Zjednoczonych odbył się specjalny event, który został zlecony przez rodzime studio CI Games. Przedstawiciele prasy gamingowej zostali zaproszeni na akcję promocyjną, która miała miejsce na strzelnicy. Goście imprezy przeszli tam profesjonalne szkolenie obsługi karabinów snajperskich. Wszystko po to, by poczuli się choć trochę jak główny bohater gry Sniper Ghost Warrior Contracts 2. Jedną z zaproszonych osób był Eric Switzer, redaktor serwisu The Gamer.

Nie spodobało mu się szczególnie, że podczas zorganizowanego wydarzenia wszyscy zaproszeni mieli mieć okazję, by celować do aktorów, którzy przebrani byli za Arabów. Zresztą strzelnica obfitowała w wiele nawiązań do arabskiej kultury, nie brakowało też pewnych okrzyków, które mogą się bezpośrednio źle kojarzyć. Switzer w swoim późniejszym artykule poinformował, że wolał udawać, że rozmawia przez telefon, niż w tym uczestniczyć.

Nie musieliśmy długo czekać na stosowne przeprosiny ze strony twórców Sniper Ghost Warrior 2. Powyższy tweet jednak rzuca nowe światło na całą sytuację. Jak się okazuje, podczas eventu zabrakło na miejscu jakiegokolwiek pracownika z CI Games. Stało się tak z powodu braku takiej możliwości w związku z restrykcjami pandemicznymi. Deweloperzy, dowiadując się o doborze wystroju lokalizacji i stylizacji aktorów, interweniowali w stronę firmy, która zorganizowała całe wydarzenie. Niestety, okazało się, że jakiekolwiek zmiany nie są możliwe. Cóż, jak widać zawiódł tutaj brak kontroli nad samym wydarzeniem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się