Rosjanie obrazili się na Call of Duty: Modern Warfare III i dają jeden warunek

Call of Duty: Modern Warfare III nie podoba się Rosjanom. Jest warunek
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Wygląda na to, że Rosja chce zbanować premierę i dystrybucję Call of Duty: Modern Warfare III. Jak się domyślacie, wszystko przez “No Russian”.

Wczoraj dostaliśmy ciekawie wyglądający zwiastun zapowiadający nową wersję trybu Zombie w Call of Duty: Modern Warfare III. Wcześniej tytuł otrzymał kilka pokazów i zapowiada się naprawdę solidnie. Nie wiemy, czy DLC “wyrośnięte” na pełnoprawną premierę może się udać, ale fani serii najpewniej trzymają mocno kciuki.

Call of Duty: Modern Warfare III zbanowane w Rosji?

Ale najpewniej nie Rosjanie. W tym kraju w planach jest zbanowanie jej dystrybucji, a wiele lokalnych sklepów i wydawców rezygnuje z oferowania jej w katalogu. Zapewne domyślacie się, o co chodzi. Tak – powraca sytuacja z “No Russian”, czyli wielce kontrowersyjną misją, która w MWIII z pewnością się pojawi.

W 2009 roku podobna burza wynikła przy okazji premiery Call of Duty: Modern Warfare 2. Tamta pozycja jako pierwsza zaoferowała misję, w której jako rosyjscy przestępcy musieliśmy dokonać masakry na lotnisku. W MWIII może być podobnie, choć sytuacja może dotyczyć porwania samolotu pasażerskiego. Jak donosi RBC, to właśnie przez “No Russian” Rosjanie mogą nigdzie oficjalnie nie kupić gry.

M.Video-Eldorado potwierdziło, że nie planuje sprzedaży gry w sieciach handlowych, nie podając szczegółów. To samo zrobił rozmówca RBC w DNS, tłumacząc, że „prawdopodobieństwo wystąpienia w tej grze przemocy wobec obywateli Rosji jest niezwykle wysokie”, co oznacza, że ​​jej treść może podlegać przepisom art. 282 Kodeksu karnego („Nawoływanie do nienawiści lub wrogości i poniżanie godności ludzkiej”).

– donosi dziennik

Oczywiście na razie to spekulacje, bo tytuł jeszcze nie zadebiutował. Dlatego też sprzedawcy czekają, na premierę i wtedy postanowią, co stanie się dalej. Jest jednak jedna opcja, dzięki której Activision może wybrnąć z sytuacji. Jeżeli twórcy wypuszczą ocenzurowaną wersję gry, wtedy premiera być może jednak nastąpi. Nie wiemy jednak, jak na te wieści zareagował wydawca. Modern Warfare 2 z 2009 finalnie do Rosji trafiło, bo misję tę po prostu wycięto z gry.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie