Nowy zwiastun Call of Duty: Modern Warfare III. Powróci “No Russian”, znamy pierwsze szczegóły i cenę

Call of Duty: Modern Warfare III z graniem za darmo | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty: Modern Warfare III doczekało się oficjalnego pokazu. Zwiastun zwiastunem, ale poznaliśmy wszystkie najważniejsze informacje o grze.

Jeżeli myśleliście, że w tym roku Activision da Wam odpocząć od kolejnej części Call of Duty, bardzo mocno się myliliście. Zaprezentowano właśnie pierwszy konkretny zwiastun produkcji, wraz ze szczegółami. Dowiedzieliśmy się wszystkich najważniejszych informacji o kampanii, trybie multiplayer oraz Zombie. Tak, dobrze czytacie – zombie trafi do nowego Modern Warfare, a za tryb odpowiadają jego mistrzowie, czyli Treyarch.

Call of Duty: Modern Warfare III – informacje, zwiastun, cena, data premiery

Zacznijmy od początku, czyli od zwiastuna. Ten zobaczycie poniżej i faktycznie budzi on ciekawość. Tym razem znów trafimy do świata Modern Warfare, bezpośrednio kontynuując wątki zapoczątkowane w CoDzie z 2019 roku. Powrócą znani bohaterowie, a także kontrowersyjna, ale zarazem bodaj najbardziej ikoniczna misja w historii serii, czyli “No Russian”. Wszystko to i nie tylko dostępne na poniższym trailerze.

Z kolei w niezwykle długim wpisie na blogu marki czytamy o wszystkim, co jest niezbędne, aby pobudzić zainteresowanie graczy. Activision obiecuje, że dostaniemy kampanię godną tej podserii, stworzoną we współpracy Sledgehammer Games z Infinity Ward. Oprócz klasycznych “filmowych misji” pojawi się też coś zupełnie nowego – Otwarte Misje Bojowe.

Oprócz charakterystycznych, filmowych misji Call of Duty, Modern Warfare III wprowadza otwarte misje bojowe, z jeszcze większym naciskiem na wybór gracza. Oczywiście będziesz mieć do dyspozycji wszystkie bronie, wyposażenie i taktyki obecne w pełnej akcji grze Modern Warfare dla jednego gracza, ale w przypadku niektórych starć decyzja o odpowiednim sposobie działania zależy wyłącznie od ciebie.

– informuje Activision

Wspomniane misje mają być czymś na kształt małej piaskownicy, która pozwala na większą swobodę działania. Gracz zadecyduje, czy wykorzystać cień i przemykać między wrogami, wdać się w otwarty konflikt, czy może skorzystać z jeszcze innych taktyk. W takich misjach pojawi się duża mapa, parę dróg do celu i pojazdy. Zalążki podobnych rozwiązań były już widoczne w MWII.

Multiplayer

W grze, klasycznie zresztą, pojawi się tryb multiplayer. Tym razem dostaniemy (zgodnie z wcześniejszymi przeciekami) wyłącznie odświeżone wersje map z oryginalnego Call of Duty: Modern Warfare 2. W praktyce oznacza to potężną dawkę nostalgii i powrót do jednej z najlepszych multiplayerowych gier w dziejach na mapach takich jak:

 • Afghan
 • Derail
 • Estate
 • Favela
 • Karachi
 • Highrise
 • Invasion
 • Quarry
 • Rundown
 • Rust
 • Scrapyard
 • Skidrow
 • Sub Base
 • Terminal
 • Underpass
 • Wasteland

Pojawią się też mapy dla większej liczby graczy w trybach Ground War. Twórcy wracają do korzeni, przedstawiając nam zwiększone do 150 hp zdrowie postaci, perki dostępne od samego początku meczu, a także opcję głosowania na mapy. Będziemy mogli “cancellować” wślizg, a także przeładowanie – wypalimy wtedy z tego, co nadal znajduje się w magazynku. Oczywiście Call of Duty: Modern Warfare III to nie tylko stare rzeczy, bo pojawią się nowoczesne udogodnienia jak m.in. sprint taktyczny.

Tryb Zombie w Call of Duty: Modern Warfare III

W grze zadebiutuje również nowy tryb Zombie, stworzony przez Treyarch. Ma on być największym do tej pory stworzonym tym trybem rozgrywki.

Po raz pierwszy połącz siły z innymi oddziałami, aby przetrwać i walczyć z ogromnymi hordami nieumarłych na największej mapie Call of Duty Zombies w historii. Modern Warfare Zombies (MWZ) opowiada wciągającą i nieziemską historię Dark Aether Zombies osadzoną w uniwersum Modern Warfare. Spodziewaj się misji w różnych regionach o rosnącym poziomie trudności, z podstawowymi funkcjami zombie i kawalkadą sekretów do odkrycia. Przygotuj się na przetrwanie w otwartym świecie w trybie gracz kontra wróg (PvE) z jednymi z największych wrogów w historii Call of Duty.

– zapowiadają twórcy

Data premiery, cena i edycje

Call of Duty: Modern Warfare III zadebiutuje 10 listopada 2023 roku na PC, PS4, PS5, Xbox Series X i S oraz One. Grę kupimy od 349 złotych – została więc wyceniona zgodnie z obowiązującą polityką cenową Activision. Standardowo dostaniemy grę (na konsole w wydaniu międzygeneracyjnym) wraz ze wcześniejszym dostępem do kampanii i specjalnym pakietem operatora. Za 459 zł zyskamy dwa skarbce broni, Czarną Komórkę na 1 sezon, pominięcie 30. poziomów battle pass i specjalny pakiet. Gracze na PS4 i PS5 będą mogli wcześniej przetestować grę w formie otwartej bety.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie