Call of Duty: Modern Warfare II będzie sporo kosztować też na poprzedniej generacji

Call of Duty: Modern Warfare II jest drogie też na... poprzedniej generacji
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Oficjalna cena Call of Duty: Modern Warfare II jest tak samo wysoka na PC, jak i PS5 oraz Xbox Series. Problem w tym, że poprzednia generacja nie ma wcale taniej...

Nadeszła zupełnie nowa era cen gier wideo. PlayStation od dawna zwiastowało podwyżkę. Tłumaczyło ją przede wszystkim większym kosztem produkcji gier, nowymi technologiami i ogólnym wzrostem jakości dostarczanych produktów. W końcu, gdy zaczęły pojawiać się gry na PS5 i Xbox Series X, ceny niektórych pozycji zaczęły oscylować wokół 350 zł. To naprawdę sporo, ale po części do tego przywykliśmy.

Wczoraj dostaliśmy pierwsze konkretne informacje i materiały związane z nadchodzącym Call of Duty: Modern Warfare II. Activision zaskoczyło wszystkich (choć przecieki wyraźnie sugerowały to już wcześniej) i cykl powraca na Steam. Teraz więc posiadacze PC będą mogli kupić nową grę z serii na platformie Valve lub na Battle.net. Szkoda tylko, że nawet wersja na „blaszaki” wyceniona została tak samo, jak ta na PS5 i Xbox Series…

Call of Duty: Modern Warfare II szaleje z ceną

Wydawać by się mogło, że skoro gra zmierza również na poprzednią generację, będziemy mogli kupić ją nieco taniej. W końcu PS5 sprzedaje się nieźle, ale do tej pory wciąż jest przytłaczająca liczba posiadaczy PS4, tak samo zresztą wygląda sytuacja z Xboksem. I choć teoretycznie grę na last-geny powinniśmy kupić taniej, tak się nie stanie. Activision oficjalnie potwierdziło, że wersja na PS4 i Xbox One kosztować ma 349 zł.

To naprawdę dużo, szczególnie że mówimy o podstawowej edycji gry. Activision niejako przyznało serwisowi VGC, że winę za to ponosi fakt, iż tytuł nie ukaże się w samodzielnej wersji na konsole poprzedniej generacji. Będziemy mogli kupić tylko edycję cross-genową, czyli zawierającą ulepszenie na obecną generację. Ma to sens, ale wielu posiadaczy starszego sprzętu raczej nie ma zbyt wielu powodów do radości. No, chyba że faktycznie planują oni przesiadkę na nową wersję konsol, wtedy przynajmniej nic nie stracą. No i warto też zaznaczyć, iż dostępna ma być edycja Vault Edition za 459 zł. W jej składzie znajdziemy dodatkowe poziomy przepustki sezonowej i zawartość DLC. Wszystkie edycje pozwolą na wcześniejsze zagranie w betę gry.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie