Zwiastun Call of Duty: Modern Warfare III, a także wiadomość, która ucieszy wszystkich fanów

Call of Duty: Modern Warfare III - zwiastun i genialna informacja dla fanów
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Call of Duty: Modern Warfare III może nie być aż tak wielkim hitem, jak poprzednia część. Zwiastun zapowiada na szczęście kontynuację tego, co wszyscy lubimy.

Posępny głos narratora? Jest! Dużo czaszek w różnej formie i postaci? Są! Tajne działania pod osłoną nocy? A jakże! Do tego klasyczny dla serii patos oraz ten “główny zły”, tym razem wydający się niemal jednym z nadrzędnych punktów promocji gry. Tak, to Call of Duty. Ściślej – Call of Duty: Modern Warfare III.

Activision już wcześniej mówiło, że tegoroczny CoD faktycznie będzie zwieńczeniem podcyklu MW. Nie, żebyśmy potrzebowali do tego potwierdzenia, skoro gra dość obficie wcześniej wyciekała. Wedle nieoficjalnych informacji, produkcja zaczynała jako spore DLC do poprzedniej części. Projekt jednak się rozrósł, a odpowiedzialne za niego Sledgehammer Games znów dostało szansę na wydanie Call of Duty po swojemu. Może tym razem się uda.

Call of Duty: Modern Warfare III na zwiastunie

W sieci zadebiutował pierwszy konkretny trailer gry. Potwierdza on, że głównym przeciwnikiem będzie posępny Rosjanin Makarov, którego zna chyba każdy fan serii. Tak, to właśnie on odpowiadał za przeprowadzenie pamiętnej masakry na lotnisku w misji “No Russian” z Modern Warfare 2 (tego poprzedniego, nie tego nowego). Teraz, zgodnie z trailerem pokazującym urywki oczami cywila w stanie zagrożenia wygląda na to, że podobna misja może trafić do nowej części.

Nie wygląda to źle, ale wygląda… jak Call of Duty, no. Dobrą wiadomość potwierdzono jednak w sekcji FAQ na stronie gry. Twórcy przyznają, że niemal cały progres z Modern Warfare II (tego nowego, nie starego) przeniesie się do MWIII. Wszystkie nasze odblokowane skiny, pukawki, zestawy uzbrojenia i dodatki zostaną od razu odblokowane. Gry będą ze sobą mocno połączone, bo granie w MWII i levelowanie tam swojej broni, od razu przeniesie ten sam postęp do MWIII. Nieźle.

Są jednak wyjątki. Ścieżki dźwiękowe grające w trakcie jazdy pojazdami nie zostaną przeniesione. Tak samo, jak skiny do pojazdów, które nie istnieją w Modern Warfare III.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie