Fani Call of Duty wyjaśniają, czemu nie kupili najnowszej części. Jeden z powodów zaskakuje

Call of Duty: Vanguard - zrzut ekranu
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Postanowiono przeprowadzić ankietę wśród fanów serii Call of Duty. Zapytano ich, czemu nie zdecydowali się na zakup Vanguard i mamy skrajne różne odpowiedzi.

A Wy? Czemu jeszcze nie gracie w Vanguarda?

Call of Duty Vanguard mniej popularne

Ubiegłoroczny CoD Black Ops Cold War okazał się grą nierówną i w wielu miejscach mniej imponującą od jeszcze wcześniejszego Modern Warfare, ale ponownie sprzedał się wyśmienicie. Jednak tegoroczna odsłona o podtytule Vanguard aż tak nie zdołała zjednać sobie graczy.

O powody tego stanu rzeczy postanowili zapytać redaktorzy GamesIndustry.biz oraz organizatorzy targów PAX i EGX. Na wydarzeniach tych zapytano fanów marki o to, czemu nie zdecydowali się na nabycie najnowszej części. Łącznie zapytano 671 osób, z czego 284 kupiło w ciągu ostatnich pięciu lat jakiegoś CoD-a. Jedynie 26 z nich zdecydowało się na Vanguarda. Czemu tylko tyle?

Aż 55 proc. z tej grupy wskazało, że przyczyną jest ogrywanie innych produkcji. 34 proc. jest zdania, że ostatnio za dużo czasu poświęcało na którąś z części CoD i musi odpocząć, a 14 proc. zadowala się Warzone. Jednak to kolejne 11 proc. bardziej interesuje się innymi grami, takimi jak choćby Halo Infinite czy Battlefield 2042.

20 proc. graczy nie jest zadowolona opiniami o Vanguard, 4 proc. – ceną zaś 24 proc. nie interesuje się grami osadzonymi w trakcie II wojny światowej. Jednak najbardziej zaskakujące jest to, że aż 6 proc. nie chce wspierać oskarżanej o molestowanie i wykorzystywanie pracowników firmy. To naprawdę sporo, szczególnie że wydawać by się mogło, iż graczy aż tak nie obchodzi sytuacja w Activision Blizzard. Cieszy nieco fakt, że są osoby, które przejmują się tym, jak traktowani są pracownicy firmy wydającej gry, w jakie grają.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie