Call of Duty: Black Ops 6 wyjdzie na PS4 i Xbox One? Seria nie chce odpuszczać starej generacji

Call of Duty 2024 wycieka. Wiele informacji, w tym o kampanii
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

W sieci pojawiły się plotki na temat platform, na których ukazać się ma nadchodzące Call of Duty: Black Ops 6. Chociaż nowa generacja sprzętu jest z nami już od kilku lat, gra wciąż może ukazać się na PlayStation 4 i Xbox One. Czyżby Activision nie chciało odpuścić całkiem pokaźnej rzeszy graczy? Okazuje się, że jest to możliwe.

Nowe Call of Duty, stara generacja

Konsole PlayStation 5 i Xbox Series X|S są z nami już od jakiegoś czasu. Sprzęt nowej generacji na dobre zadomowił się na rynku i choć nie wszyscy gracze odrzucili PS4 i Xbox One w kąt, to starsze urządzenia nadal nadają się do grania. Ba, otrzymują wciąż gry, co dla niektórych może być niemałym zaskoczeniem. Mowa przecież o konsolach, które swój debiut zanotowały przeszło dekadę temu. A co powiecie na wydawanie naprawdę mocnych i świeżych hitów na leciwy już sprzęt?

To może stać się faktem za sprawą nowej odsłony serii Call of Duty, czyli tej o podtytule Black Ops 6. Więcej na jej temat dowiemy się już niedługo, bo najpewniej na xboksowej imprezie na początku czerwca. Tymczasem w sieci pojawiła się plotka na temat platform, na których ukazać miałaby się gra. I jest to niemałe zaskoczenie.

Zobacz: To już pewne, będzie nowe Black Ops

Znany lekaer serii, czyli CharlieInterl podał informację, jakoby Black Ops 6 miało ukazać się nie tylko na PC i nową generację, ale również PS4 i Xbox One. Twórcy mają nie odpuszczać starej generacji i mimo jej wieku nadal chcą stworzyć grę również na starszy sprzęt. Czy to dobra informacja?

Niekoniecznie. Po pierwsze starsze konsole mogą “ciągnąć” grę w dół, sprawiając, że twórcy będą musieli przeznaczyć zasoby i czas na odpowiednią optymalizację. Innym scenariuszem jest wydanie mocno okrojonej wersji gry na starszy sprzęt, co miało już przecież miejsce w historii tego cyklu.

Źródło: Twitter

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie