Polska, szalenie udana gra fantasy za darmo! Fabułą drwi sobie lekko z Diablo

book of demons za darmo
Newsy PC

Do 4. kwietnia 2024 roku macie szansę odebrać szalenie udaną grę polskiego studia Thing Trunk. Za rozdawnictwo odpowiedzialny jej GOG.

Do czwartku 4. kwietnia 2024 roku macie możliwość zgarnąć za darmo polską grę pt. Book of Demons. Normalnie produkcja kosztuje około stu złotych, ale nie tylko jej cena zachęca do “poczęstowania się”. Wydana 13 grudnia 2018 roku gra jest wszak także bardzo dobrze oceniana przez recenzentów. W serwisie agregującym oceny Metacritic widnieje przykładowo uśredniona ocena na poziomie 72/100. Podobnie wysokie oceny są na Steamie. Kolejnym plusem tytułu jest to, że waży on mniej niż 1 GB. Jest to bowiem połączenie karcianki z hack’n’slashem.

Book of Demons – fabuła, rozgrywka

Book of Demons to oparta na kartach gra hack & slash, gdzie samemu decydujesz o długości swoich przygód. Zamiast mieczem, walczymy kartami i pokonujemy przerażające armie ciemności w podziemiach pod Starą Katedrą. Można jeszcze dodać, że podziemia są tu generowane losowo, a dla fanów wyjątkowej trudności, twórcy przygotowali tryb roguelike. Otoczka fabularna gry to wariacja na temat konfliktu dobra ze złem i wybrańca ratującego świat przed zniszczeniem – stajemy do walki z hordami biesów, nieustannie przebijając się do arcydemona ukrytego na najgłębszym poziomie piekła. Historia jawnie drwi z klasycznej produkcji Blizzarda oraz podobnych tytułów hack-and-slash. Uniwersum osadzone jest w książce, a bohaterowie wyglądają jak papierowe wycinanki. Szczegóły doczytacie zresztą na GOGowej stronie produktu (klik), skąd można go oczywiście dodać do swojej biblioteki. A poniżej zamieszczam jeszcze trailer, dla pełniejszego obrazu:

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie