Powstał monitor o odświeżaniu 500 Hz. Tego wyniku prędko nikt nie przebije

BOE Technology - monitor 500 Hz
Technologie

BOE Technology zaprezentowało pierwszy monitor Full HD pozwalający wyświetlać obraz o odświeżaniu 500 Hz. Pozostawia to znacząco w tyle dzisiejsze gamingowe standardy – 144 Hz i 240 Hz.

Prototyp zaprezentowany przez BOE to 27-calowy monitor stworzony z myślą o graczach. Poza niewiarygodnie szybkim odświeżaniem oferuje także niezwykle niski czas reakcji (1 ms). Niestety, wymieniona firma nie planuje wprowadzać go do sprzedaży, ale wesprze swoimi matrycami innych producentów tego typu urządzeń.

Jak udało się osiągnąć 500 Hz? Wewnątrz prototypu zainstalowano specjalną matrycę, którą wzbogacono o półprzewodniki tlenkowe. To właśnie dzięki nim ten „potworek” jest w stanie zaoferować tak zawrotnie szybkie odświeżanie obrazu.

Szczerze mówiąc, nie jestem pewien, czy ludzkie oko będzie w stanie zauważyć różnicę między 144/240 Hz a wspomnianymi 500. Sam jednak nie dowierzałem, kiedy to przesiadłem się z 80 na 144 Hz, kupując mój pierwszy gamingowy monitor. Ogrywanie zręcznościowych na takim sprzęcie tytułów, gdzie czas reakcji powinien być jak najlepszy, to czysta przyjemność i nie będę ukrywał – według mnie w grach multiplayer daje to znaczącą przewagę nad graczami, którzy go nie posiadają.

Stawiam jednak, że rozwiązaniem od BOE Technology nie pogardzą profesjonalni esportowcy. To właśnie ta grupa graczy, będąca jednocześnie tą najbardziej wymagającą pod kątem „herców”, powinna w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w takich potworach.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie