Porzućcie wszelką nadzieję. Remaster Bloodborne podobno się nie wydarzy

Porzućcie wszelką nadzieję. Remaster Bloodborne podobno się nie wydarzy
Newsy PC PS4 PS5

Plotki o remake’u czy remasterze Bloodborne to już mem. Niestety – taki, który najpewniej nie okaże się rzeczywistością. Jason Schreier rozwiewa wątpliwości.

Bloodborne, mimo już paru ładnych lat na karku, wciąż uznawane jest za jedną z najwybitniejszych gier From Software. Problem w tym, że tytuł ten ominął graczy na PC i Xbox. Nie ma więc się co dziwić, że od bardzo dawna mówi się o remasterze na komputery, a nawet pełnoprawnym remake’u w stylu Demon’s Souls. No a raczej – mówiło.

Jason Schreier postanowił ukrócić żywe od dawna spekulacje. Na Reddicie i innych forach internetowych regularnie pojawiały się przecieki dotyczące wyczekiwanej produkcji. Niestety, wiele z nich było raczej pobożnymi życzeniami, a nie pełnoprawnymi „przeciekami”. Jasne, sam w moim tekście jakiś czas temu zaznaczałem, że Bloodborne na PC byłoby super, ale szansa na to jest… niewiadoma. Podobnie sprawa wygląda z odświeżoną edycją gry.

Jeżeli jednak wciąż czekaliście na magiczną zapowiedź – lepiej ostudźcie swoje oczekiwania. Znany branżowy dziennikarz Jason Schreier postanowił skomentować plotki dotyczące wskrzeszenia gry. Na pytanie o jakiekolwiek informacje na temat remastera, stwierdził tylko: „Nie wycieknę czegoś, co nie istnieje”. Dość jednoznacznie pokazuje to, że na remaster nie ma co liczyć.

Teoretycznie nie oznacza to, że Bloodborne na PC nigdy nie powstanie, ale szanse na to są teraz raczej o wiele mniejsze. Schreier odpowiada również na pytanie dotyczące „remastera”, a nie „remake’u”, ale w tej sytuacji raczej ciężko jest czepiać się takich detali. Co ciekawe, Colin Moriarty, popularny podcaster, zaznaczył już wcześniej, że to nie koniec tej marki od From Software. Istnieje więc szansa, że doczekamy się przynajmniej pełnoprawnej kontynuacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie