Bloodborne po raz pierwszy uruchomione na PC

Bloodborne z PS4 po raz pierwszy uruchomione na PC [WIDEO]
Newsy PC PS4

Nowy emulator RPCSX po raz pierwszy uruchamia Bloodborne z PS4 na PC. Oczywiście nie da się grać, ale to i tak spory krok milowy dla oprogramowania.

Emulator tytułów z PS2 radzi sobie zaskakująco dobrze, bo jest w stanie uruchomić niemalże każdą istniejącą grę. Podobna aplikacja na PS3 również wydaje się coraz lepiej działać, ale przed emulatorem PS4 jeszcze daleka droga. Nie znaczy to jednak, że twórcy nie mogą niczym pochwalić. Ich oprogramowanie jako pierwsze uruchomiło Bloodborne na PC!

Piszę o tym jedynie w formie ciekawostki dla osób zainteresowanych tematem emulacji – wiadomo, że nie można korzystać z takich programów w sposób nielegalny. No i choć RPCSX dało radę z bootowaniem Bloodborne, nie oznacza to, że da się grać. Jest wręcz przeciwnie, bo w praktyce nie tylko nie widać żadnej grafiki, ale i nic więcej nie da się zrobić.

Uruchomienie hitowego soulslike’a z PS4 na PC to jednak spory kamień milowy dla RPCSX. Jest wiele innych emulatorów, które wydają się bardziej zaawansowane i znajdują się na dalszym etapie prac. To jednak właśnie tym twórcom udało się odpalić Bloodborne. Gra się podnosi, ale nie wyświetla grafiki ani nie działa żadne sterowanie.

Gracze na PC mają od lat wielką pustkę w sercu po Bloodborne. Tytuł od From Software nie tylko ukazał się jedynie na PS4, ale i od dawna mówi się o jego potencjalnym remasterze, remake’u, konwersji czy czymkolwiek innym. Wygląda na to, że choć pozycja była podobno widziana w grywalnej wersji na PC, nie doczekamy się raczej niczego konkretnego. Przynajmniej nie teraz. Gracze na PS5 również nie dostali jeszcze next-genowej aktualizacji, choć jednemu specjaliście udało się uruchomić grę w 60 fpsach.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie