Emulator PS2 może odpalić na PC każdy tytuł oprócz jednej, bardzo dziwnej gry

emulator ps2 na pc
PC PS2

Emulator PS2 może nie należy dziś do najbardziej oczekiwanych przez graczy programów, ale jego twórcy dokonali prawdziwego przełomu. Teraz na PC odpalicie 2688 z 2689 gier.

A co z tą jedną? No, ona się nie liczy, więc powiedzmy, że da się już odpalić wszystko.

Emulator PS2 uruchomi (prawie) wszystko

Choć oprogramowaniu znanemu jako PCSX2 jeszcze daleko do perfekcji, twórcy mają co świętować. Nie tak dawno temu pisaliśmy o wielkim przełomie, jakim jest emulator RPCS3 – gier z PS3 na PC. Jego twórcy dokonali czegoś, co niegdyś wydawało się niemożliwe – każda gra wydana na PS3 może zostać co najmniej uruchomiona w wersji na PC.

O podobnym osiągnięciu donoszą także twórcy PCSX2, czyli emulatora gier PS2 na PC. Na Twitterze przekazali, że ponad 97 proc. wszystkich produkcji z konsoli jest grywalnych na komputerach osobistych. To jednak nie oznacza, że działają idealnie – wciąż zdarzają się glitche czy spadki płynności. 22 gry oznaczone zostały jako „perfect”, gdyż nie sprawiają żadnych problemów.

To jednak nie wszystko. 26 tytułów pozwala na dostanie się dalej, niż do głównego menu, 9 daje dostęp wyłącznie do tego menu, a 1… ona się nie liczy. Zaraz wyjaśnię dlaczego, ale chcę zauważyć, że nie ma już gier oznaczonych jako „nic”!

Czymże jest ta jedna gra, która skutecznie broni się przed zakusami twórców oprogramowania niczym jedna osada galów stawiająca opór tym wrednym Rzymianom? To Real World Golf. Tytuł wymaga specjalnego, dość kuriozalnego kontrolera, czyli Gametrak. Zestaw akcesoriów składał się m.in. ze specjalnych rękawic, kabli i mini kija golfowego. Nie uwierzę więc, że twórcom software uda się w jakiś sposób „zemulować” tę grę na PC. Z drugiej strony zastanawiam się, czy ktokolwiek skusiłby się faktycznie na jej ogranie.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie