Bloober Team stworzy Silent Hill? Współpraca z Konami

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Polacy stworzą nowego Silent Hilla?

Bloober Team ogłosiło nawiązanie współpracy z Konami. Polski zespół przygotowuje nowe gry i możliwe, że oprze je na markach giganta.

Od paru ładnych miesięcy wiemy, że Bloober pracuje nad nową grą. Pierwsze informacje o projekcie wskazywały, że nowy tytuł będzie nieco różnił się od poprzednich dzieł studia.

Teraz ujawniono bardzo zaskakującą wiadomość. Bloober nawiązało strategiczną współpracę z Konami. Firmy będą między innymi wspólnie działać przy produkcji nowych treści i wymieniać się wiedzą.

Dodatkowo sprawę skomentowali przedstawiciele obu firm.

To dla mnie historyczny dzień i zwieńczenie kilku lat pracy. To, że tak renomowana firma jak Konami zdecydowała się na współpracę strategiczną z Bloober oznacza, że również my dołączyliśmy do światowej czołówki branży gier i staliśmy się równorzędnym partnerem dla czołowych graczy tego rynku

– komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team

Od lat dostarczamy unikalnych treści rozrywkowych i sposobów korzystania z nich dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii. W przyszłości oczekujemy znaczących zmian w środowisku biznesowym branży rozrywki cyfrowej. Dlatego też z niecierpliwością oczekujemy na połączenie mocnych stron naszych i Bloober Team, aby wspólnie tworzyć wysokiej jakości treści.

– komentuje Representative Director Hideki Hayakawa, prezes Konami
Źródło: StockWatch

Od jakiegoś czasu w sieci pojawiają się plotki mówiące, że Bloober pracuje nad nową odsłoną Silent Hill. O ile nadal nie możemy tego potwierdzić, sam fakt współpracy z Konami mocno pobudza wyobraźnię.

Na razie musimy zaczekać na konkrety odnośnie kolejnych ruchów Bloober. Jeśli coś jest na rzeczy, z pewnością zapowiedź nie jest bardzo odległa.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się