Blizzard szykuje nową grę RPG. Oferta pracy ujawnia ciekawe informacje

Blizzard - World of Warcraft
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Blizzard ma pełne ręce roboty. Legendarne studio szykuje Diablo IV, Diablo Immortal, Overwatch 2 i zapowiedziany niedawno survival, a dodatkowo najwyraźniejszy przygotowuje pewne niespodzianki. Znajdzie się coś dla fanów gier RPG.

Oferta pracy dla Lead Content Designera zdradza, że w produkcji znajduje się niezapowiedziana gra RPG. Blizzard szuka kogoś, kto ma doświadczenie w pisaniu treści związanych z grami RPG i/lub tworzeniu kampanii do papierowych gier role play. Preferowane jest też zainteresowanie całym segmentem RPG.

Co ciekawe, nie będzie to gra umiejscowiona w nowym świecie. Oferta pracy wspomina, że omawiany projekt jest osadzony w znanej marce Blizzard. Jakiej? Cóż, najbardziej prawdopodobne opcje są dwie: Diablo i Warcraft. Może to być też StarCraft, ale raczej w to wątpię.

Najbardziej trafnym wyborem wydaje się być jednak mimo wszystko Warcraft. To najbardziej rozbudowany świat Blizzard, który aż prosi się o stworzenie gry RPG dla jednego gracza. Co więcej, jesteśmy coraz bliżej premiery Diablo IV, więc wypuszczanie kolejnej dużej gry w świecie aniołów i demonów byłoby dość dziwnym krokiem.

Trzymajcie jednak oczekiwania na wodzy. Po pierwsze, nie możemy mieć pewności, że gra ostatecznie ujrzy światło dzienne. Po drugie, może to być produkcja w świecie Warcrafta przeznaczona na platformy mobilne, bowiem takowa również znajduje się w produkcji. Póki co nic nie jest pewne.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie