Overwatch 2 od Blizzard - bohaterowie

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Tagi:

Blizzard zmienia podejście do nazywania postaci. „Będziemy bardziej rozważni i ostrożni”

Blizzard podjęło ważną decyzję dotyczącą nazywania postaci w swoich grach wideo. Wydawca rezygnuje z nawiązywania do prawdziwych osób.

Niedawno potwierdzono, że słynny McCree z Overwatch doczeka się nowego imienia. Zmiana wynika z faktu, że deweloper, którego imię nosił kowboj opuścił Blizzard w dość nieprzyjemnych okolicznościach.

Wydawca ogłosił, że wprowadzi zmiany w sposobie nazywania postaci ze swoich gier. Od teraz firma rezygnuje z przypisywania bohaterom imion deweloperów. Dodatkowo obiecano, że Blizz będzie bardziej rozważne przy nawiązywaniu do realnego świata w trakcie rozwoju Overwatch.

Postacie w grze nie będą już nazywane po prawdziwych pracownikach, a my będziemy bardziej rozważni i ostrożni w dodawaniu odniesień do prawdziwego świata w przyszłej zawartości Overwatch.

– czytamy w ogłoszeniu Blizzard

Warto wspomnieć, że podobne nawiązania do prawdziwych osób znajdziemy chociażby w World of Warcraft. Blizzard lubi upamiętniać istotne dla rozwoju gry osoby i członków społeczności.

Nie wiadomo, czy zmiany dotkną także WoW-a i inne gry Blizz, aczkolwiek wydaje się to być prawdopodobne. Słynnego wydawcę czekają teraz ogromne zmiany w związku z niedawnymi, bardzo poważnymi oskarżeniami.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się