Blizzard zobowiązał się „odbudować zaufanie”. Ważna deklaracja prezesa studia

Activision Blizzard - postacie
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Blizzard, jak i całe Activision, nie ma ostatnio lekko. Prezes studia postanowił jednak szczerze obiecać wielkie zmiany w firmie.

Czy to się może udać?

Blizzard przyznaje, że „to był ciężki rok”

Na oficjalnym blogu studia Blizzard pojawił się nowy wpis, a zarazem pierwsza wiadomość od prezesa, Mike’a Ybarry. Zdecydował się na ważne deklaracje i obietnice, które teraz trzeba spełnić! Jest to następstwo olbrzymiego kataklizmu, z jakim borykało się całe Activision w ubiegłym roku. Oskarżenia o molestowanie i dyskryminację narastały, nagonka na Bobby’ego Koticka również była coraz silniejsza. W końcu Microsoft przejął całą firmę, więc zapewne szykują się potężne zmiany.

Rok 2021 był dla nas wszystkich ciężki. Jako jednostki, dbamy o to, by traktować wszystkich wokół z szacunkiem i godnością. Jako profesjonaliści, bardzo dbamy o nasze rzemiosło i chcemy pracować w jak najbardziej wspierającym i bezpiecznym środowisku.

Mike Ybarra

Prezes studia wyjaśnił kolejne kroki, które zostały podjęte, aby naprawić całą sytuację. Postanowiono skupić się na promowaniu kreowania zdrowej przestrzeni pracy, za co też osoby na wyższych stanowiskach będą nagradzane. Uruchomiono nowy program, dzięki któremu pracownicy mogą oceniać swoje szefostwo.

Do tego wszystkiego zatrudniono i stworzono parę nowych pozycji – „lidera ds. kultury”, nowego szefa HR oraz lidera ds. różnorodności i integracji. Przeprowadzono wewnętrzne badania wśród pracowników i zarządu, zgodnie z którymi opracowane zostaną kolejne wytyczne.

Naszym głównym priorytetem – teraz i w przyszłości – jest praca, którą wykonujemy, aby odbudować Wasze zaufanie do firmy Blizzard.

Mike Ybarra

Oczywiście twórcy nie spoczną tylko na poprawie wewnętrznej struktury studia. Ybarra obiecał również „dostarczać graczom treści w bardziej regularny sposób i wprowadzać innowacje zarówno w istniejących grach, jak i poza nimi”. Co ciekawe, znajdziemy też wzmiankę o „ekscytujących wieściach” w przyszłym tygodniu. Czym to może być? Nie wiem, ale się domyślam (może coś z Diablo IV, proszę?).

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie