Otwarty świat, horror i inspiracje Dark Souls. Nowe RPG wygląda kozacko

Bleak Faith: Forsaken. Zwiastun łączy Dark Souls, horror i mroczne RPG
Newsy PC

Dostaliśmy nowy gameplay trailer Bleak Faith: Forsaken. RPG mocno inspirowane Dark Souls to nie byle “zrzynka”, a bardzo ambitna produkcja.

Wedle karty RPG, nowe RPG mocno inspirowane Dark Souls ma ukazać się w… tym roku. Możemy jednak śmiało założyć, że twórcom nie udało się jeszcze zmienić docelowego roku premiery. Nowy materiał pokazuje jednak całkiem dopracowany produkt, więc debiut w 2023 roku jest bardzo możliwy.

Bleak Faith: Forsaken dostało nowy gameplay trailer

Przyznam, że bardzo trudno jest dziś konkurować na rynku soulslike z tyloma udanymi pozycjami. W końcu bardzo łatwo tu coś skopać jak choćby system walki. Jeżeli w tego typu grze jeden element nie będzie odpowiednio zgrywał się z innymi, jest spora szansa, że całość nie wyjdzie. Gracze mogą wtedy czuć się sfrustrowani i zamiast wyzwania, poczują raczej znużenie.

Pod tym względem nie wiem, jakie okaże się Bleak Faith: Forsaken. Gra, o której jakiś czas temu już pisaliśmy, otrzymała nowy zwiastun. Znajdziemy na nim sporo fragmentów rozgrywki, a twórcy szczodrze raczą nas głównymi motywami, które ich inspirują.

Tytuł, klasycznie, reprezentuje gatunek gier RPG akcji osadzonych w otwartym świecie. Dziś żadną nowością nie jest połączenie fantasy z futuryzmem i postapokalipsą, ale tutaj wygląda to wszystko nader ciekawie. Przede wszystkim jest bardzo mrocznie, a deweloperzy czerpią inspiracje nie tylko z Dark Souls, ale wielu dzieł science-fiction oraz horrorów. Głównym elementem przygody będą potyczki z przeciwnikami, a te wydają się o wiele bardziej dynamiczne niż w grach From Software. Nasza postać rusza się miejscami niezwykle szybko, a wrogów jest cała masa. Jeżeli końcowy produkt spełni obietnicę wymagającej, ale sprawiedliwej walki – jest na co czekać.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie