Reżyser Blair Witch Project pracuje nad serialem. W projekt zaangażowana „wielka gwiazda”

Blair Witch Project powróci jako serial. Ma to być bezpośredni sequel
Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi Seriale

Jeden z reżyserów oryginalnego Blair Witch Project zaangażowany jest w prace nad serialem. Pomaga mu twórca viralowego horroru Host.

Co się stanie, gdy połączymy jeden z dwóch umysłów odpowiadających za fenomen oryginalnego Blair Witch z twórcą, który zrobił coś podobnego, ale w konwencji rozmowy na Zoomie? Nie wiem, ale liczę, że wyjdą z tego tylko dobre rzeczy!

Blair Witch Project jako serial powstaje

Oryginalna „wiedźma z Blair” w 1999 roku wstrząsnęła publiką. Tysiące ludzi uwierzyli w to, że film jest dokumentalnym zapisem autentycznych wydarzeń. Dziś jest to obraz kultowy, choć jego sequel, a potem reboot nie okazały się niestety już aż takim fenomenem. Może winę ponosi brak zaangażowania twórców oryginalnego obrazu? Jeśli tak, to serial, za który odpowiadać ma Eduardo Sanchez i Jed Sheperd ma spory potencjał kontynuować legendę.

Lionsgate chyba faktycznie chciałoby zrobić coś z tą marką, skoro użyczyło tej licencji Bloober Team w 2019 roku. Polacy stworzyli całkiem niezły i klimatyczny horror, ale co z tego? Filmowa seria, wydawałoby się, umarła. Albo… jest wręcz przeciwnie? Jed Sheperd rozmawiał niedawno z Alexem Zane’em z podcastu „Trip to the Movies”. Wyjawił, że ciągle pracuje nad serialem Blair Witch Project, a w prace zaangażowany jest Sanchez (najwyraźniej bez drugiego twórcy oryginału, Daniela Myricka).

Rozmawialiśmy o tym kilka razy i znowu zależy to od harmonogramów i praw i innych rzeczy, ale on najbardziej chciał zrobić Blair Witch jako serial. Potrzebował tylko odpowiedniego współpracownika. Więc poprosił mnie, ja się zgłosiłem i rozmawialiśmy o tym.

– wyjaśnił Sheperd

Bardzo znane nazwisko

Jed Sheperd jest producentem i współscenarzystą filmu Host, który bazował na podobnym pomyśle, co Blair Witch, ale w formie rozmowy na kamerkach internetowych. Warto dodać, że nie jest to pierwszy raz, gdy słyszymy o serialu na podstawie marki Blair Witch. Sanchez już przed laty mówił o tym, że jest w trakcie prac nad pilotażowym odcinkiem.

Powiedział mi, jaki będzie pierwszy – no cóż, odcinek pilotażowy – i kiedy mi opowiadał, byłem prawie we łzach, bo to było po prostu wszystko. To było takie dobre. Zaczyna się w sekundę po zakończeniu Blair Witch Project, a on już rozmawiał z jedną główną osobą [w sprawie] castingu, i jest to jedna z największych gwiazd w okolicy. I oni chcą to zrobić. Więc jeśli tylko się zepniemy i ludzie pozwolą nam mieć prawa, zrobimy ten niesamowity program telewizyjny z bardzo dużą gwiazdą.

– dodał Sheperd

Wygląda więc na to, że twórcy chcieliby stworzyć bezpośredni sequel, którego akcja dzieje się od razu po zakończeniu pierwszej części. Co jednak z oryginalnymi aktorami? No cóż – obstawiam, że całość i tak będzie dotyczyć raczej kolejnej grupy poszukiwaczy tytułowej wiedźmy. Niestety, nie wiemy, o jakie nazwisko w obsadzie chodzi. Liczę więc, że uda im się pozyskać prawa i serial doczeka się realizacji.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie