Filmowe Blair Witch Project nie zakończy się na trzech częściach? Kontynuacja wciąż możliwa

Blair Witch Project
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Wygląda na to, że wytwórnia filmowa Lionsgate nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w kwestii franczyzy Blair Witch Project.

Jak podaje portal The Ankler, wytwórnia przymierza się do powtórnego wskrzeszenia kultowej dla wielu serii. Byłaby to już czwarta produkcja filmowa rozgrywająca się w tajemniczym lesie. Jak na razie nie wiadomo jednak, kiedy może nastąpić powrót franczyzy; jedyną informacją jest wspomniana wzmianka autorstwa Jeffa Sneidera. Jak na razie traktujemy to zatem jako plotkę, lecz z pewnością będziemy przyglądać się jeszcze tematowi.

Pierwsza odsłona Blair Witch Project zadebiutowała w 1999 roku i spotkała się ze świetnym przyjęciem zarówno widzów, jak i krytyków. Doceniono m.in. innowacyjne podejście do tematyki horroru; na potrzeby filmu stworzono choćby całą legendę poświęconą wiedźmie z Blair. Dobre opinie spowodowały, że zaledwie rok później światło dzienne ujrzał sequel pod tytułem Księga cieni: Blair Witch 2, choć ten nie został przyjęty aż tak entuzjastycznie. W planach była również trzecia odsłona serii, tę jednak na długie lata odłożono na półkę. Kolejny film, zatytułowany po prostu Blair Witch, wyszedł ostatecznie dopiero w 2016 roku.

Cała franczyza nie zamyka się jednak wyłącznie w filmach. Do historii zapoczątkowanej przez Daniela Myricka i Eduardo Sáncheza nawiązują m.in. powieści oraz komiksy. Powstała również seria gier video, w tym Blair Witch stworzone przez polskie Bloober Team.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie