Łowca wampirów Blade ma dostać grę wideo i to od cenionego studia. Zapowiedź za chwilę?

Blade dostanie grę wideo? Ma pracować nad nią cenione studio
Newsy PC PS5 Xbox Series

Blade, czyli legendarny marvelowski łowca wampirów może dostać grę wideo. Tak przynajmniej uważają fani w internecie, opierając się na najnowszych spekulacjach.

Pamiętacie tegoroczny wielki wyciek gier Bethesdy? To właśnie tam pierwszy raz mogliśmy ujrzeć Dishonored 3, które bardzo możliwe, że powstaje już w Arkane lub co najmniej jednym ich studiu, czyli Arkane Lyon. To właśnie tam znajduje się główna siedziba zespołu, który dał nam wybitne Dishonored i bardzo udane Deathloop. Jest też Arkane Austin, lecz twórcy cenionego Prey mają na swoim koncie wielki niewypał w postaci tegorocznego Redfall.

Blade z grą wideo od Arkane?

Mimo wszystko na wspomnianym wycieku była też jedna „gra na licencji”, najpewniej Disneya. Nikt nie wiedział, o co może tak naprawdę chodzić. W przygotowaniu Bethesda jest choćby tytuł oparty na IP Indiana Jones. Druga gra, jak się może wydawać, to najpewniej coś związanego ze Star Wars albo właśnie Marvelem. Te poszlaki, wraz z bardzo tajemniczymi przeciekami na forum ResetEra zasugerowały graczom, że w przygotowaniu jest gra oparta na uniwersum Blade’a, znanego łowcy wampirów.

Wszystko przez to, że przecieki o zapowiedzi nowej gry Arkane są w sieci od jakiegoś czasu. Wiele osób myśli, że chodzi o trzecią część Dishonored. Jednak niedawno jeden z internautów, który nie chciał zdradzić zbyt wiele, podał jedynie inicjały aktora, który ponoć związany jest z tą marką – M. A. Inny komentujący strzelił, że chodzi o Mahershalę Aliego, czyli nowego Blade’a z filmu opartego na tej licencji. Oryginalny leaker skwitował to tylko „nie mogę zaprzeczyć ani potwierdzić, do zobaczenia na The Game Awards 2023”. Wiele osób twierdzi więc, że to właśnie gra z Blade’em zostanie zapowiedziana na dzisiejszym wielkim wydarzeniu.

Gracze łączą kropki. Uważają, że to właśnie o ten tytuł chodzi w potencjalnej zapowiedzi nowej gry Arkane na TGA 2023. Tego akurat nie wiemy, ale istnieje spora szansa, że fani łowcy wampirów dostaną tej nocy bardzo dobrą wiadomość. A jeśli nie, to nie bijcie, jestem tylko posłańcem. Dlatego też nie polecam za bardzo ufać w niepotwierdzone przecieki i domysły.

Na marginesie zaznaczę jedynie, że Brad Sams ze Stardock Software w związku z nową grą Arkane wrzucił na Twittera emotkę przedstawiającą szermierza z szablą. Lub, jak można też to uznać – ostrzem. Czyli „blade”.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie