Biomutant bohater

Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Zobaczcie wypasiony gameplay z Biomutant. Tytuł trafi do EA Play Pro

Po internecie hula 55-minutowy zapis rozgrywki z RPG-a od Experiment 101. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że Biomutant od momentu premiery trafi do usługi EA Play Pro.

Na tę grę czekamy już od dawna. Biomutant został zapowiedziany w 2017 i miał trafić do sklepów w 2018, ale jego debiut był kilkukrotnie przekładany. W lutym 2021 poinformowano, że premiera RPG-a ma odbyć się 25 maja – i jest to najprawdopodobniej ostateczny termin. Teraz w sieci wylądował nowy gameplay z produkcji.

Filmik pokazuje dużo. Możemy między innymi przyjrzeć się tworzeniu i edycji postaci, choć to nie jedyna atrakcja. 55-minutowe nagranie skupia się głównie na prezentacji podstawowych mechanik walki i eksploracji wielkiego świata gry. Ciekawie wygląda też podróżowanie pojazdami latającymi.

Biomutant trafia do EA Play Pro

Biomutant zadebiutuje na PC, PS4 i Xboksie One. Posiadacze konsol nowej generacji będą mogli zagrać w tytuł w ramach wstecznej kompatybilności. Twórcy planują też przygotować aktualizacje RPG-a na PlayStation 5 i Xboksa Series X/S, ale na nie trzeba będzie trochę poczekać.

Ostatnio deweloperzy z Experiment 101 poinformowali, że w dniu premiery Biomutant wyląduje w EA Play Pro. Oznacza to tyle, że osoby, które korzystają z tej wersji usługi Electronics Arts, nie będą musiały płacić za RPG-a. Dla przypomnienia: abonament EA Play Pro to wydatek rzędu 59,90 złotych miesięcznie – lub 419,90 rocznie.

Produkcja od Experiment 101 będzie post-apokaliptycznym sandboksem. W centrum growej rzeczywistości stoi Drzewo Życia, które usycha. Od decyzji gracza będzie zależało, czy uratuje świat, czy ściągnie na niego zagładę. W tytule będziemy walczyć i zawierać ugody ze skłóconymi ze sobą frakcjami, co doprowadzi do jednego z kilku dostępnych zakończeń.

Osoby zainteresowane graniem w Biomutanta na PC na pewno chcą wiedzieć, czy ich komputery podołają zadaniu. Okazuje się, że minimalne wymagania sprzętowe RPG-a nie są bardzo wygórowane. O szczegółach piszemy w tym miejscu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się