Biomutant – jedna z najprzyjemniejszych gier akcji ukaże się na konsoli Nintendo Switch. Mamy datę premiery

biomutant nintendo switch
Newsy Switch

Docenione przez krytyków baśniowe, postapokaliptyczne RPG z otwartym światem pt. Biomutant zadebiutuje na konsoli Nintendo Switch 14 maja 2024 roku.

Biomutant, gra studia Experiment 101, która spotkała się z dużym uznaniem graczy i krytyków, pojawiła się najpierw na PC, PlayStation 4 i Xboksie One. Miało to miejsce w maju 2021 roku. W kilkanaście miesięcy później doczekaliśmy się portu na konsole nowej generacji (PlayStation 5 i Xbox Series X/S), zaś teraz radość ta spotka posiadaczy konsolki Nintendo Switch. THQ Nordic ogłosiło wszak, że gra pojawi się na rzeczonym urządzeniu już 14 maja tego roku. Polskie ceny nime są znane, jednak wiadomo, że gra w wersji na Switcha sprzedawana będzie w pakiecie ze wszystkimi wcześniej wydanymi dodatkami typu DLC, co zostało wycenione na 40 euro.

Biomutant – fabuła i gameplay

W grze Biomutant klimaty science fiction zostały wzbogacone motywami rodem z filmów kung-fu. Produkcja zabiera nas do postapokaliptycznego, choć bajecznie kolorowego świata, zaludnionego przez człekokształtne zwierzęta. Kraina mogła funkcjonować dzięki tak zwanemu Drzewu życia. Kiedy jednak pojawiła się w niej tajemnicza zaraza oraz dziwne, podgryzające jego korzenie stworzenia zwane „pożeraczami światów”, mieszkańcy znowu stanęli przed widmem zagłady. W trakcie rozgrywki wcielamy się w samodzielnie stworzonego bohatera, którego zadaniem jest zakończenie wojny między lokalnymi plemionami oraz zajęcie się wspomnianymi „pożeraczami światów”. Nasze poczynania i podejmowane przez nas decyzje wpływają na protagonistę oraz całą krainę, a także kreują nieliniową historię, determinując jej przebieg oraz zakończenie. Jeśli chodzi o gameplay, to mamy do czynienia z grą akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Nie brakuje tu też elementów RPG. W serwisie Metacritic gra otrzymała uśrednione 66/100 punktów od recenzentów, podobnie rzecz miała się zresztą w przypadku graczy.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie