Beta testy Titanfall 2 mają już datę debiutu

Poznaliśmy szczegóły dotyczące beta testów Titanfall 2.

EA podało właśnie, że beta testy Titanfall w wersji na konsolach najnowszej generacji rozpoczną się 19 sierpnia i potrwają do 21 sierpnia. Będzie to pierwsza tura testów. Druga ruszy 26 sierpnia i również będzie trwać trzy dni, czyli do 28 sierpnia. Wygląda więc na to, że beta testy rozpoczną się szybciej niż sądziliśmy.

Do wyboru będą między innymi dwa różne Tytany: Ion i Scorch oraz Piloci z takimi umiejętnościami jak Grapple, Holo Point oraz Pulse Blade. Z informacji od EA wynika, że dostępne będą dwie bronie: Mastiff wzorowany na shotgunie oraz Alternator podobny do ciężkiego karabinu.

Beta testy dadzą okazję graczom do zapoznanie się z trzema trybami rozgrywki. Jednym z nich jest całkiem nowy o nazwie Bounty Hount, gdzie rywalizować będą ze sobą dwie pięcioosobowe drużyny. Gracze mają tutaj zdobywać punkty między innymi przez zabijanie fali wrogów. Im więcej punktów zdobędzie drużyna, tym większą szansę ma na wygraną. Sprawdzić się będzie można także w trybie Pilots vs Pilots (osiem na osiem osób), w którym jak sama nazwa wskazuje, wystąpią tylko Piloci. Ostatnim z trybów ma być Amped Hardpoint – dostępny tylko w drugiej turze testów. Tutaj dwie drużyny po 6 graczy mają zdobywać konkretny punkt.

Twórcy ujawnili też, że w testach gracze będą mogli rywalizować na trzech mapach: Boomtown, Homestead oraz Forward Base Koda. Ta ostatnia dostępna będzie tylko w drugiej turze testów.

Titanfall 2 – otwarte testy multiplayer ominą PC

Vince Zampella ze studia Respawn Entertainment tłumaczy na oficjalnym blogu Titanfall 2, że sieciowe testy tytułu są tuż za rogiem. Deweloper informuje, że głównym celem bety będzie sprawdzenie serwerów. Dodaje również, że wystarczy to zrobić tylko na jednej platformie aby upewnić się, czy wszystko jest na dobrej drodze. Testy zostaną jednak zorganizowane na dwóch platformach i mowa o konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.

Dlaczego Respawn Entertainment nie pozwoli sprawdzić produkcji przed premierą również posiadaczom komputerów? Na przeszkodzie stoją – jak pisze Vince Zampella – dwa duże problemy. Pierwszym jest fakt, że Titanfall 2 przechodzi jeszcze przez proces optymalizacji, nie uruchamia się na wszystkich kartach graficznych i nie jest stabilny na wszystkich konfiguracjach. Słowem, zorganizowanie pecetowej bety to obecnie zbyt duży zasób sił, a i tak nie wiadomo, czy nie będzie z tego jednego wielkiego błędu.

Jest jeszcze jedna sprawa. Deweloperzy obawiają się, że pecetowi gracze mogliby wygrzebać w plikach swojej bety informacje na temat kampanii fabularnej Titanfall 2, przez co w sieci pojawiłyby się spoilery na ten temat. – Nasi wspaniali i ciekawscy gracze PC dowiedli już w przeszłości, że przekopią wszystko co mogą. Istnieje zatem ryzyko, że zaspoilerują tryb dla pojedynczego gracza – zaznacza Vince Zampella.

Kampania Titanfall 2 potrwa 8 godzin

Kampania w Titanfall 2 ma wystarczyć na około 8 godzin zabawy dla pojedynczego gracza – przekazał producent gry Drew McCoy podczas niedawnego spotkania prasowego.

Nie będzie tutaj dialogów czy eksplozji na kilka minut na raz. Kampania będzie miała około 8 godzin, w zależności od tego, jak dobry jesteś i na jakim poziomie trudności grasz. To bardzo konkretna kampania – mówił McCoy.

8 godzin to całkiem sporo jak na grę, która skupia się przede wszystkim na rozgrywce sieciowej. Będzie to też więcej niż w najnowszej odsłonie Call of Duty.

Przy okazji wydarzenia, pokazany został ponad czterominutowy materiał wideo z rozgrywki w trybie kampanii w Titanfall 2.

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.