Darmowe sprawdzanie Destiny 2. Jaki komputer uciągnie? Kiedy początek?

Znamy odpowiedzi na powyższe pytania.

Dopiero co zakończyły się otwarte testy beta Destiny 2 na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a już studio Bungie podaje, kiedy do sprawdzania produkcji przystąpią gracze PC.

Jeśli zamówiliście Destiny 2 przedpremierowo, będziecie mogli rozpocząć zabawę 28 sierpnia. Pozostali gracze dołączą do akcji dzień później, 29 sierpnia. Testy beta Destiny 2 na PC mają trwać do 31 sierpnia.

Otwarta beta Destiny 2:

  • Rozegraj misję otwierającą filmową kampanię fabularną
  • Pokonaj wrogów podczas najazdu dla trzech graczy w trybie współpracy
  • Sprawdź swoje umiejętności w trybie rywalizacji stawiając czoło innym graczom w meczach 4v4
  • Walcz samodzielnie, z pomocą znajomych lub innych Strażników

Jakim komputerem trzeba dysponować, by pograć w betę Destiny 2? Bungie podało wymagania sprzętowe dla testów, które prezentują się następująco:

Destiny 2 – wymagania sprzętowe beta (minimalne)

  • Procesor: Core i3-3250 lub FX-4350
  • Karta graficzna: GeForce GTX 660 (2 GB) lub Radeon HD 7850 (2 GB)
  • Pamięć RAM: 8 GB

Destiny 2 – wymagania sprzętowe beta (zalecane)

  • Procesor: Core i5-2400 lub Ryzen R5 1600X
  • Karta graficzna: GeForce GTX 970 lub Radeon R9 390
  • Pamięć RAM: 8 GB

Oto zarzuty graczy w sprawie Destiny 2 i kontra od Bungie

Już po rozpoczęciu testów na konsolach pojawiły się w sieci zarzuty, które – mówiąc ogólnie – określiły grę trochę nudną, gdzie musimy bardzo długo ładować umiejętności i męczyć wroga podstawową bronią. Jeśli chodzi o szczegóły, graczom nie podoba się balans rozgrywki w trybie PvE, gdzie gramy np. w pojedynkę stając naprzeciwko sztucznej inteligencji. Według testerów, Destiny 2 jest nastawione na e-sport z dobrze przygotowanymi zmaganiami PvP.

Grający w PvE wytykają becie zbyt długie ładowanie umiejętności specjalnych czy bardzo skąpe zapasy amunicji. Karabiny snajperskie czy granatnik, które powinny dysponować dużą siłą rażenia, są natomiast bardzo słabe.

Co na to Bungie? Deweloper podkreśla przede wszystkim, że obecna beta Destiny została przygotowana miesiące temu i wiele rzeczy zostało już naprawionych. W obecnej wersji tytułu, tej nie dla graczy, tryb PvE został zbalansowany i np. każdy przeciwnik po zabiciu upuszcza amunicję, zatem nie będziemy musieli jej oszczędzać. Podobnie, zmienił się balans granatników oraz obrażeń dla przeciwników. Wytrzymałość bossów również została zmodyfikowana.

Jak zatem widzicie, Bungie działa i miejmy nadzieje, że na premierę nie będzie narzekania na nudne i źle zbalansowane PvE.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.