“Battlefield Hardline będzie stabilne w dniu premiery, PC najlepszy do gier”

Twórcy zapewniają, że błędy popełnione przy Battlefield 4 nie zostaną powtórzone.

Premiera Battlefield Hardline już 19 marca i właściciele blaszaków pewnie zastanawiają się, czy nowa odsłona nie zaliczy wtopy ze stabilnością, której brakowało na starcie Battlefield 4. Co prawda za nadchodzącą część odpowiada Visceral Games, a nie studio EA DICE, lecz obawy i tak są spore.

Jeden z producentów Hardline, Mike Glosecki, uspokaja graczy na oficjalnej stronie gry. – Battlefield Hardline zostanie wydany na kilku platformach – w tym na PC. Wersję komputerową przygotowujemy zupełnie inaczej niż wydania na konsole. Robimy, co w naszej mocy, by sprostać wyzwaniu systemów różniących się wydajnością grafiki, szybkością klatek, sposobami sterowania – zaznacza Glosecki.

Producent zaznacza, że Hardline jest testowane w sieci już od dwóch lat: Stabilność gry to kwestia, której poświęcamy w Visceral niezwykle dużo uwagi. Wszyscy pamiętamy Battlefield 4 w chwili premiery – trzeba przyznać, że gra nie była pod tym względem dobrze dopracowana. Aby ocenić stabilność naszej gry w momencie wydania, przez ostatnie dwa lata twórcy oraz testerzy codziennie prowadzili rozgrywki w trybie online.

Mike Glosecki nie ukrywa również, że blaszaki są jego ulubiona platformą. – Uważam, że PC to najlepsza dostępna platforma do gier – zaznacza i wymienia zalety pecetów: Jeżeli pozwala na to twoja karta graficzna, możesz grać w rozdzielczości wyższej niż 1920×1080. Możesz również wybrać naprawdę wspaniałą jakość grafiki, o najlepszych parametrach wyświetlania i filtrowania tekstur, z najlepszym antyaliasingiem i nie tylko. Masz możliwość dostosowania pola widzenia i zwiększenia liczby klatek/sek. powyżej 60. Jeżeli zechcesz naprawdę zanurzyć się w świecie gry, bez problemu podłączysz nawet trzy monitory jednocześnie. Ostatnia sprawa – używasz myszy i klawiatury, czyli najbardziej precyzyjnego zestawu do sterowania w grach FPS.

Przypominamy, że oprócz właścicieli pecetów w Battlefield Hardline zagrają posiadacze konsol: Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3 i PS4.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 Shares
Share
+1
Tweet