Battlefield 6 - wieżowce w mieście

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Przeogromny wyciek informacji o Battlefield 6. Gigantyczne mapy, tornada i kontrowersyjny cross-play

Do sieci trafiły niepotwierdzone informacje na temat nowości, których najpewniej doświadczymy w nowym Battlefield 6. Walki drużyn po 64 graczy i ogromne mapy to tylko parę powodów, przez które gra będzie ogromna.

Dosłownie przed chwilą informowaliśmy o tym, że Battlefield 6 może otrzymać zupełnie inny tytuł. Jak się okazuje, ten sam wyciek informacji z Discorda Toma Hendersona dotyczy także wielu nowych informacji na temat samej rozgrywki. Te nie zostały opublikowane przez samego insidera, a przez jednego z użytkowników wspomnianego serwera. Na szczęście zostały one wszystkie zebrane w jednym wpisie na popularnym portalu Reddit.

Battlefield 6 – niepotwierdzona lista nowości

  • System zmiany modyfikacji broni podczas starć. Gracze będą mogli stworzyć sobie dwa zestawy ulepszeń swojego wyposażenia, aby dynamicznie przełączać się między stworzonymi przez siebie buildami. Jako przykład podano zmianę uchwytu lub lunety oraz ściągnięcie przedłużenia lufy np. w strzelbie.
  • Cross-playu nie uświadczymy przy premierze i nie będzie w ogóle dotyczył Xbox One i PS4. Te konsole ponoć sobie z tym nie poradzą.
  • Mechanika „Professionals”. W drużynie będą znajdować się specjaliści, którzy będą mieli dodatkowe wyposażenie. To pozwoli żołnierzom wykonywać specjalne zdolności, np. klasa medyka zostanie dodatkowo obdarowana przedmiotem, który pozwoli mu leczyć na odległość, zachowując przy tym swoje pierwotne zdolności. Oprócz tego gracze mieliby możliwości wezwania specjalnych zrzutów pojazdów (głównie jeepy i ATV).
  • Battlefield 6 miałoby posiadać największych rozmiarów mapy w całej historii cyklu. Te byłyby podzielone na sektory, które byłyby wypełnione od 3 do 4 specjalnych punktów. Przejęcie punktów pozwoli zdobyć sektor na wyłączność dla danej drużyny. Takowy sektor byłby rozmiarów średniej wielkości mapy z znanej z Battlefield 3. Bez przejęcia niektórych sektorów nie zdobędziemy innych. Jednym z pól bitew byłaby mapa mająca miejsce na Antarktydzie.
  • Rozgrywka Battlefield 6 skupiałaby graczy wokół wspólnej kooperacji w ramach swojej drużyny. Taktyka ma grać tutaj pierwsze skrzypce. Najpewniej dojdzie ponownie do podzielenia na mniejsze składy wewnątrz drużyn, co dawałoby szereg udogodnień w ich zakresie.
  • Gra zaoferuje mecze z aż 128 graczami na jednej mapie.
  • Ponownie do tytułu zawita system Levolution, który ma przypominać ten znany z Hardline. Nie będzie jednak tak efektywny jak przy oblężeniu wieży w Szanghaju.
  • Twórcy zaimplementowali tornada i twistery, które stanowiłoby niebezpieczeństwo dla graczy. Nie każda mapa będzie zawierała tornada, ale te będą w stanie miotać pojazdami wysoko w powietrze. Twistery jedynie będą w stanie je podnieść.
  • Aby lepiej przemieszczać się, gracze otrzymają linki z hakiem i specjalne stroje „wingsuity”, które pozwolą latać.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się