Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Battlefield 5 – duża aktualizacja w styczniu z mikropłatnościami, nieoficjalnie

DICE planuje na styczeń kolejny ważny patch do Battlefield 5. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wprowadzi on do gry zapowiadane już wcześniej mikropłatności.

Już w październiku pisaliśmy, że Battlefield 5 zapozna się z  mikropłatnościami, lecz nie będzie “kupowania” zwycięstwa. DICE podkreślało przed premierą gry, że mikropłatności zostaną wdrożone dopiero po pewnym czasie. Wygląda na to, że ten czas właśnie nadchodzi.

Battlefield 5 – kupowanie waluty za prawdziwe pieniądze

Przed świętami deweloperzy informowali, że kolejna duża aktualizacja Battlefield 5 pojawi się na początku 2019 roku. Co w niej znajdziemy? Nie sprecyzowano. Rąbka tajemnicy uchylił prawdopodobnie Amazon. W ofercie sklepu znalazła się oferta na pakiet 6 tysięcy sztuk wirtualnej waluty do Battlefield 5 w wersji na konsolę Xbox One. Cena wynosi w przeliczeniu na złotówki niecałe 190 zł, a pakiety mają być rozsyłane graczom od 18 stycznia.

Battlefield 5 – waluta do kupienia!

Podejrzewamy, że wspomniana duża aktualizacja Battlefield 5 zostanie udostępniona tuż przed 18 stycznia i wprowadzi możliwość kupowania wirtualnej waluty za prawdziwe pieniądze.

Battlefield 5 – co kupimy za wirtualną walutę?

Na oficjalnej stronie serii Battlefield pojawił się pod koniec października obszerny wpis na temat postępów w Battlefield 5. Dowiedzieliśmy się m.in., że w miarę postępów gracze zdobywają kasę kompanii, dzięki której zdobędziemy przedmioty spoza podstawowych ścieżek postępu.

Za kasę kompanii możesz również odblokować nowe opcje specjalizacji broni i pojazdów. Może też posłużyć do zdobycia przedmiotów kosmetycznych, takich jak kurtki, maskowanie twarzy i skórki na broń. W dniu premiery będą dostępne przedmioty kosmetyczne dla żołnierzy i broni. Przedmioty kosmetyczne dla pojazdów pojawią się w pierwszym rozdziale Teatrów Wojny – tłumaczy DICE.

Kasę kompanii zdobędziemy na dwa sposoby. Po pierwsze – wraz z postępami w karierze, wykonując codzienne rozkazy i niektóre zadania specjalne. Drugim sposobem będzie nabycie za prawdziwe pieniądze waluty zwanej walutą Battlefield. Jak zaznacza deweloper, za walutę Battlefield można kupić pewne przedmioty kosmetyczne dla kompanii.

Waluta Battlefield nie będzie dostępna od premiery gry. DICE wyjaśnia, że przed jej wprowadzeniem gracze powinni dobrze poznać swoją kompanię, system postępu i sposoby zdobywania kasy kompanii. Zaznaczono też, że za prawdziwe pieniądze nie kupimy sobie przewagi nad innymi graczami: Zbalansowana rozgrywka typu kamień – papier – nożyce od zawsze była kluczowym elementem serii Battlefield, dlatego uważamy, że prawdziwe pieniądze nie powinny umożliwiać graczom „kupowania” zwycięstwa czy przewagi w grze.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%