Battlefield 4 – sześć ciekawostek o nowej mapie “Operacja Wirus”

Nadchodząca mapa została przygotowana przy udziale społeczności. Co warto o niej wiedzieć, zanim ruszymy do boju?

Nowa lokacja jest już prawie ukończona i gotowa do udostępnienia szerokiej publiczności – czytamy na oficjalnej stronie gry. Mapa Operacja Wirus będzie częścią darmowego dodatku Battlefield 4 Operacje Społecznościowe, który zawita do nas jesienią tego roku (oficjalna data premiery nie została jeszcze podana).


Zapewne wielu z Was ogrywało omawianą mapę na serwerach testowych, lecz czy wiecie już o niej wszystko? Deweloperzy postanowili podzielić się kilkoma ciekawostkami na jej  temat, choć w większości nie są one odkrywcze. Osoby, które jednak nie orientują się w temacie, na pewno dowiedzą się czegoś nowego:

  1. Operacja Wirus to zniszczalna w wysokim stopniu dżunglowa mapa średniej wielkości, przeznaczona przede wszystkim dla piechoty.
  2. No proszę, jest nawet tło fabularne: W tajnym indonezyjskim ośrodku badawczym opracowywano wirusa… i testowano go na małpach. Incydent, w wyniku którego małpy wydostały się z ośrodka, by następnie rozpierzchnąć się po otaczającej go dolinie, nie uszedł uwadze wywiadów USA i Chin, które wysłały na miejsce żołnierzy celem przejęcia wyników badań.
  3. Ostatecznie wybraliśmy, że społecznościowa mapa przeniesie nas do dżungli. Zielony gąszcz wygrał z dwoma innymi krajobrazami: pustynią oraz górami/lasem. Ktoś z Was wolałby jednak pohasać w odrzuconych miejscówkach?
  4. Mapa Operacja Wirus posiada pięć kluczowych punktów orientacyjnych: ośrodek medyczny, świątynia, wymarłe miasto, wioska rybacka i plantacja palm oleistych.
  5. Początkowo obecność na mapie świątyni nie była planowana, ale społeczność uparła się, że ma być i koniec. Zadowoleni?
  6. Nazwa mapy również została wybrana przez graczy. Zwyciężyła oczywiście Operacja Wirus!

Czekacie na nową miejscówkę?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

20 Shares
Share20
+1
Tweet