Battlefield 2042 - zbugowany żołnierz

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

1 komentarz

Battlefield 2042 jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam. Liczba negatywnych recenzji jest ogromna

Battlefield 2042 może „pochwalić się” niezbyt zaszczytnym osiągnięciem. Nowa produkcja EA i DICE zebrała i dalej zbiera fatalne recenzje na Steam.

W chwili publikacji tego artykułu, najnowszy Battlefield posiada 42 661 recenzji na platformie Valve, z czego 10 771 jest pozytywnych, a aż 31 890 to oceny negatywne. W efekcie tytuł posiada łatkę gry ocenianej „w większości negatywnie”. Jest to tym samym na ten moment 9. najgorzej oceniana produkcja dostępna na Steam. A liczba nieprzychylnych recenzji nadal rośnie.

Niezadowolenie graczy wynika z wielu powodów. Te najistotniejsze to liczne problemy z serwerami oraz nienajlepsza optymalizacja. Dodatkowo na negatywny odbiór produkcji składa się sterta błędów i niedoróbek, które męczą graczy i skutecznie utrudniają cieszenie się grą.

Battlefield 2042 ma jednak kilka bardziej fundamentalnych problemów. W swojej recenzji gry pisałem chociażby o umiarkowanie satysfakcjonującym systemie postępów, niewielkiej liczbie broni w chwili premiery, przestarzałym interfejsie i kiepskim wyważeniu niektórych map, a to i tak tylko niektóre z kłopotów gry.

Gry z serii Battlefield często miały bardzo nieudane premiery i dopiero po paru miesiącach nabierały blasku. Tak licznych słów krytyki chyba jednak jeszcze nie było. Miejmy nadzieję, że DICE szybko wprowadzi kolejne poprawki.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%