Battlefield 2042 jedną z najgorzej ocenianych gier na Steam. Liczba negatywnych recenzji jest ogromna

Battlefield 2042 - zbugowany żołnierz
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Battlefield 2042 może “pochwalić się” niezbyt zaszczytnym osiągnięciem. Nowa produkcja EA i DICE zebrała i dalej zbiera fatalne recenzje na Steam.

W chwili publikacji tego artykułu, najnowszy Battlefield posiada 42 661 recenzji na platformie Valve, z czego 10 771 jest pozytywnych, a aż 31 890 to oceny negatywne. W efekcie tytuł posiada łatkę gry ocenianej “w większości negatywnie”. Jest to tym samym na ten moment 9. najgorzej oceniana produkcja dostępna na Steam. A liczba nieprzychylnych recenzji nadal rośnie.

Niezadowolenie graczy wynika z wielu powodów. Te najistotniejsze to liczne problemy z serwerami oraz nienajlepsza optymalizacja. Dodatkowo na negatywny odbiór produkcji składa się sterta błędów i niedoróbek, które męczą graczy i skutecznie utrudniają cieszenie się grą.

Battlefield 2042 ma jednak kilka bardziej fundamentalnych problemów. W swojej recenzji gry pisałem chociażby o umiarkowanie satysfakcjonującym systemie postępów, niewielkiej liczbie broni w chwili premiery, przestarzałym interfejsie i kiepskim wyważeniu niektórych map, a to i tak tylko niektóre z kłopotów gry.

Gry z serii Battlefield często miały bardzo nieudane premiery i dopiero po paru miesiącach nabierały blasku. Tak licznych słów krytyki chyba jednak jeszcze nie było. Miejmy nadzieję, że DICE szybko wprowadzi kolejne poprawki.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie