Battlefield 2042 ze „specjalnym wydarzeniem”, które jest przeciwieństwem istoty serii

Battlefield 2042 ze
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Battlefield 2042 niedawno otrzymał spory zestaw poprawek, a DICE zapowiedziało nowe wydarzenie. To dość mocno kojarzy się z pewnym DLC z trzeciej części.

Od pewnego czasu można mówić o drobnym sukcesie EA. Deweloperzy z DICE dopięli swego i otrzymują pierwsze pozytywne opinie na temat kontrowersyjnej gry, która była przytłoczona bugami na premierę. Duża w tym zasługa ostatniej aktualizacji, która faktycznie dodała do gry dużo rzeczy, a trochę też naprawiła. To jednak nie koniec, bo firma zapowiedziała kolejne łatki.

Aby podtrzymać zainteresowanie graczy, DICE zapowiedziało nowe wydarzenie. Skąpe informacje o nim znajdziemy w rozpisce zawartości ostatniej aktualizacji. Event najpewniej nazywać się będzie „Likwidatorzy” (albo jakoś tak) i skupi się na tym, z czym z pewnością seria Battlefield nie jest kojarzona.

W połowie października na Waszej drodze pojawi się wyjątkowe wydarzenie. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się z wami szczegółami w późniejszym terminie. Póki co jednak… spodziewajcie się nowych kosmetyków do zdobycia, a także rozgrywki opartej wyłącznie na piechocie, z ciasnymi obszarami gry i intensywną walką w zwarciu.

– czytamy na stronie EA

Walka w zwarciu? CQB? Ciasne mapy? Dynamiczne potyczki o mniejszej skali? Tak, to wszystko dość jednoznacznie kojarzy się z pewnym DLC z Battlefield 3. Drugi dodatek do tej gry, czyli Close Quarters, kompletnie wywróciło grę do góry nogami. W końcu serię znamy przede wszystkim dzięki imponującym starciom o olbrzymiej skali z pojazdami i na wielkich mapach. Mniejsze potyczki to raczej domena Call of Duty. Nie znaczy to jednak, że nie jest na co czekać jeśli chodzi o Battlefield 2042. W końcu wspomniane DLC było ciekawym powiewem świeżości, a twórcy zadbali wtedy nawet o ulepszony system zniszczeń. Nie wiem, jakie konkretnie nowości trafią do graczy w trakcie wydarzenia, ale możemy być pewni jednego – twórcy chcą urozmaicić nam zabawę.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie