Battlefield 2042 - audio spectrum utworu na tle mapy Orbital - PG

Michał Wieczorek

Od najmłodszych lat pasjonat game devu i największy w Polsce fanboy Nintendo. Oprócz tego hobbistycznie kolekcjonuje dużo niepotrzebnych, geekowskich gadżetów. Co drugi weekend student game designu.

0 komentarzy

Tak brzmi Battlefield 2042. Od agresji do spokojnych ambientów

Electronic Arts opublikowało w sieci kilka utworów wchodzących w skład soundtracku Battlefield 2042. Skomponowała go dwójka utalentowanych artystów odpowiadających za muzykę oscarowego hitu.

O ścieżce dźwiękowej najnowszego BF-a mogliście już wcześniej przeczytać tutaj. Za jego stworzenie odpowiadają m. in. Hildur Guðnadóttir oraz Sam Slater, którzy znani są z filmu Joker (2019) oraz serialu Czarnobyl (2019). Poniżej znajdziecie playlistę z platformy Soundcloud, w której znalazła się piątka utworów z nadchodzącej produkcji studia DICE. Posłuchajcie i oceńcie, czy takie brzmienia podobają się Waszym uszom.

Od razu zwróciłem uwagę na fakt, że pierwszy z tracków jest nazwany jedną z map stworzonych z myślą o Battlefield 2042. Nie powinno to jednak nikogo zdziwić, ponieważ to właśnie jego wszyscy usłyszymy podczas ogrywania meczy na Kosmodronie. Być może nawet w zbliżającej się wielkimi krokami becie, o czym pisałem dziś w tym artykule.

Po odsłuchaniu tego małego, dźwiękowego dema muszę przyznać, że BF2042 zapowiada się na niezwykle klimatyczną produkcję. Nie określono dokładnie w których miejscach reszta utworów będzie przygrywać, aczkolwiek spodziewam się, że przynajmniej jeden może być ambientem z menu lub jakiegoś innego ekranu nienależącego do typowej rozgrywki. Najbardziej spodobał mi się ten oznaczony numerem 3 o tytule samej gry. Myślę, że to kwestia tego, że wybija się swoją budową i agresją na tle pozostałych.

A Wy co sądzicie na temat ścieżek audio udostępnionych przez EA? Zachęcam do podzielenia się opinią w komentarzach.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się