Battlefield 2042 opóźniony! Pandemia zmusza twórców do zmiany planów

Premiera Battlefield 2042 przesunięta
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Electronic Arts potwierdza, że Battlefield 2042 nie ukaże się w październiku tego roku.

Wydawca Battlefield 2042 przesunął datę premiery gry z 22 października na 19 listopada 2021 roku. Gra ukaże się więc z miesięcznym opóźnieniem, które producent chce wykorzystać na dopracowanie tytułu. Wygląda jednak na to, że decyzja zapadła dość nieoczekiwanie.

Otóż twórcy gry tłumaczą, że zdecydowali się przesunąć datę premiery, ze względu na pandemię, która utrudnia pracownikom powrót do studia i efektywną pracę. W komunikacie EA i DICE czytamy:

Budowanie Battlefielda w czasie globalnej pandemii stworzyło nieprzewidziane wyzwania dla naszego zespołu. Biorąc pod uwagę skalę gry, mieliśmy nadzieję, że wrócimy do naszych studiów razem. Niestety obecna sytuacja nie pozwala nam tego zrobić w bezpieczny sposób i przy całej ciężkiej pracy, którą zespół wykonuje z domu, czujemy że ważne jest, aby dać sobie dodatkowy czas na dowiezienie wizji Battlefield 2042 dla naszych graczy.

W kolejnych zdaniach informacji od producenta i wydawcy dowiadujemy się, że pozostały już tylko ostatnie szlify, aby wydać finalny produkt.

Premiera Battlefield 2042

Jak widać, nasze wcześniejsze doniesienia z dzisiaj, okazały się prawdziwe. Premiera Battlefield 2042 będzie miała miejsce 19 listopada 2021 roku, a nie w październiku. Gra ukaże się na PC, PS4, PS5, XOne i XS.

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie