Premiera Battlefield 2042 przesunięta

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Battlefield 2042 opóźniony! Pandemia zmusza twórców do zmiany planów

Electronic Arts potwierdza, że Battlefield 2042 nie ukaże się w październiku tego roku.

Wydawca Battlefield 2042 przesunął datę premiery gry z 22 października na 19 listopada 2021 roku. Gra ukaże się więc z miesięcznym opóźnieniem, które producent chce wykorzystać na dopracowanie tytułu. Wygląda jednak na to, że decyzja zapadła dość nieoczekiwanie.

Otóż twórcy gry tłumaczą, że zdecydowali się przesunąć datę premiery, ze względu na pandemię, która utrudnia pracownikom powrót do studia i efektywną pracę. W komunikacie EA i DICE czytamy:

Budowanie Battlefielda w czasie globalnej pandemii stworzyło nieprzewidziane wyzwania dla naszego zespołu. Biorąc pod uwagę skalę gry, mieliśmy nadzieję, że wrócimy do naszych studiów razem. Niestety obecna sytuacja nie pozwala nam tego zrobić w bezpieczny sposób i przy całej ciężkiej pracy, którą zespół wykonuje z domu, czujemy że ważne jest, aby dać sobie dodatkowy czas na dowiezienie wizji Battlefield 2042 dla naszych graczy.

W kolejnych zdaniach informacji od producenta i wydawcy dowiadujemy się, że pozostały już tylko ostatnie szlify, aby wydać finalny produkt.

Premiera Battlefield 2042

Jak widać, nasze wcześniejsze doniesienia z dzisiaj, okazały się prawdziwe. Premiera Battlefield 2042 będzie miała miejsce 19 listopada 2021 roku, a nie w październiku. Gra ukaże się na PC, PS4, PS5, XOne i XS.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się