W Battlefield 2042 możemy zagrać dużo później. Niepokojące doniesienia w sieci

Battlefield 2042 - grafika
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Niedawno zobaczyliśmy nowy gameplay z Battlefield 2042 i gracze wyczekują na start testów beta. Wieści od EA jednak brak i niewykluczone, że ten fakt ma bardzo nieciekawe uzasadnienie.

Insiderzy twierdzą, że gra mogła zostać opóźniona. Nowy termin premiery różni się od źródła doniesień – jedni wspominają o debiucie dopiero w 2022 roku, a drudzy mówią o niewielkiej obsuwie.

O premierze w 2022 roku mówi youtuber Dealer_Gaming. Nie jest on jednak wiarygodnym źródłem przecieków, więc jego wieści należy przyjmować z ogromnym dystansem.

Ciekawiej robi się w przypadku innego źródła. Informator Shpeshal_Nick twierdzi, że usłyszał, że gra faktycznie ma zostać opóźniona. Nie ma jednak pewności, czy premiera odbędzie się dopiero w 2022 roku. Opóźnienie może być nieco mniejsze. Nick jest jak najbardziej wiarygodnym źródłem przecieków, choć nadal są to tylko plotki i warto zaczekać na oficjalne ogłoszenie EA.

Według mnie opóźnienie Battlefield 2042 na 2022 rok jest raczej mało prawdopodobne. Od premiery dzieli nas lekko ponad miesiąc. Co więcej, wydanie gry w 2022 roku oznaczałoby ominięcie okresu świątecznego, który jest szalenie ważny przy premierach gier wideo. Rzecz jasna niektórych problemów przy produkcji nie da się przeskoczyć, ale myślę, że EA raczej nie zdecyduje się na aż tak drastyczną obsuwę. Jeśli debiut zostanie przesunięty, spodziewałbym się raczej jedno lub dwumiesięcznego opóźnienia, a nie przerzucenia premiery na przyszły rok.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie