Battlefield 2042 - inżynier jedzie czołgiem na wrogów

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Battlefield 2042 podobno miało być zupełnie inną grą, ale EA się nawróciło

Battlefield 2042 mogło kompletnie nie przypominać tego, co widzimy teraz. EA rzekomo bardzo mocno zmieniło zamysł swojego nadchodzącego projektu.

Znany informator, Tom Henderson, twierdzi, że gra pierwotnie była tytułem skupiającym się na battle royale. EA miało zainspirować się sukcesem Call of Duty Warzone oraz Apex Legends. W ostatniej chwili zmieniono jednak pomysł na grę i otrzymaliśmy standardowego BF-a.

Teoria, że Battlefield 2042 zaczynało jako Battle Royale jest prawdziwa, choć nie jestem pewien, jak daleko w rozwoju gra została zmieniona na bardziej „tradycyjne” Battlefield.
Inspiracja CoD (Warzone – red. ) była obecna, ale Apex (Legends – red. ) było DUŻĄ inspiracją.

– informuje Tom Henderson na Twitterze

Myślę, że zmiana wyszła grze na dobre. Choć nie wiemy, jak wyglądałby BF2042 będący tylko battle royale, myślę, że marka radzi sobie najlepiej po prostu jako Battlefield. Pamiętajmy, że tryb BR z Battlefield V umarł dość szybko i jego realizacja pozostawiała wiele do życzenia. BF2042 to z kolei bardzo dobrze zapowiadająca się produkcja, która moim zdaniem już teraz radzi sobie świetnie, a tryb battle royale może ją tylko wzbogacić.

Wspomnianym trybem w BF2042 jest rzekomo Hazard Zone, choć podobno nie będzie to klasyczne battle royale. Omówiony wariant rozgrywki zostanie zaprezentowany już jutro, 14 października.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się